Piłkarze Cracovii założyli się z kibicami

Cracovia nie wygrała żadnego z pięciu ostatnich meczów i wylądowała w strefie spadkowej po raz pierwszy od sierpnia 2014. Jeśli w sobotę Pasy nie pokonają Wisły Płock, to zwrócą kibicom połowę kosztów wyjazdu na spotkanie z Nafciarzami.

Maciej Kmita
PAP / Adam Warżawa
W sześciu wiosennych spotkaniach zespół Jacka Zielińskiego zdobył tylko sześć punktów i zamiast bić się o awans do grupy mistrzowskiej, musi skupić się na walce o utrzymanie w elicie.

Po ostatniej porażce z Koroną Kielce (0:3) Cracovia wylądowała w strefie spadkowej po raz pierwszy od 3. kolejki sezonu 2014/2015. W związku z tym na treningu zespołu zjawili się kibice Pasów. Jak informuje stowarzyszenie "Cracovia to MY", na koniec spotkania strony zawarły "dżentelmeńską umowę": jeśli do Płocka uda się 800 kibiców Cracovii, a drużyna trenera Zielińskiego przegra, to piłkarze zwrócą fanom połowę kwoty za bilety, czyli ok. 10 tysięcy złotych.

Kibice Cracovii poinformowali, że pozyskane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane na organizację Dnia Dziecka oraz turnieju Cracovia Cup.

Krakowianie nie mają już szans na awans do grupy mistrzowskiej po sezonie zasadniczym. Na cztery kolejki przed jego końcem ich strata do ósmej pozycji wynosi osiem punktów, a czekają ich mecze z Wisłą Płock, Śląskiem Wrocław, Jagiellonią Białystok i Legią Warszawa.

Cracovia utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?