Wielkie emocje w Old Firm Derby. Rangers przerwali bajeczną passę Celtiku

Niespodzianka w Old Firm Derby. Celtic długo prowadził z Glasgow Rangers, ale goście walczyli do końca i uratowali remis 1:1, przerywając nieprawdopodobną passę odwiecznego rywala.

Szymon Mierzyński
Mecz Glasgow Rangers Reuters / REUTERS / Mecz Glasgow Rangers
Hit 28. kolejki Scottish Premier League był szybkim i ciekawym widowiskiem. Ekipa Brendana Rodgersa objęła prowadzenie w 35. minucie po ładnym płaskim uderzeniu Stuarta Armstronga z 17 metrów.

Beniaminek tego dnia jednak nie odstawał od faworyta i cierpliwie dążył do wyrównania, co udało mu się w 87. minucie. Craig Gordon obronił wtedy uderzenie Emersona Hyndmana, lecz przy dobitce z bliska Clinta Hilla nie miał już żadnych szans.

Remis oznacza, że Celtowie stracili ligowe punkty po raz pierwszy po serii 22 (!) zwycięstw z rzędu. W tabeli wciąż jednak dzieli ich przepaść od reszty stawki. Aberdeen FC wyprzedzają o 25 oczek, zaś niedzielnego przeciwnika - o 33.

Celtic Glasgow - Glasgow Rangers 1:1 (1:0)
1:0 - Stuart Armstrong 35'
1:1 - Clint Hill 87'

Czy za rok Glasgow Rangers włączy się już do walki o mistrzostwo Szkocji?