Puchar Niemiec: rzuty karne dały awans Borussii M'gladbach

W ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Niemiec Hamburger SV przegrał przed własną publicznością z Borussią M'gladbach 1:2. Obie bramki goście zdobyli po rzutach karnych.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / CARSTEN KOALL

Obie drużyny w rozgrywkach Bundesligi spisują się poniżej oczekiwań i dobry występ w Pucharze Niemiec był dla nich szansą na wywalczenie przepustki do gry w europejskich pucharach. W związku z tym zarówno Hamburger SV, jak i Borussia M'gladbach przystąpiły do tego pojedynku mocno zmobilizowane.

W pierwszej połowie gole nie padły, a obie strony nie stworzyły sobie zbyt wielu okazji pod bramką przeciwnika. Przewagę mieli gospodarze, ale nie potrafili jej udokumentować. Najbliżej zdobycia gola był Bobby Wood. W drugiej części gry 8 minut wstrząsnęło HSV. Najpierw w 53. minucie rzut karny na bramkę pewnie zamienił Lars Stindl, a następną jedenastkę skutecznie egzekwował Rafael.

HSV rzuciło się do odrabiania strat, miało kilka okazji do zdobycia co najmniej kontaktowego gola, lecz hamburczykom zabrakło skuteczności i pomysłów na zakończenie akcji. Udało się to dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry, a piłkę do siatki wpakował Wood. Tym samym gospodarze zakończyli swoją przygodę z Pucharem Niemiec i teraz muszą skupić się na obronie przed spadkiem. Z kolei Borussia awansowała do półfinału.

Hamburger SV - Borussia M'gladbach 1:2 (0:0)
0:1 - Lars Stindl (k.) 53'
0:2 - Rafael (k.) 61'
1:2 - Bobby Wood 90+2'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Borussia M'gladbach wywalczy awans do finału Pucharu Niemiec?