Hat-trick Kevina Gameiro w 291 sekund

Kevin Gameiro był bardzo blisko pokonania rekordu Davida Villi i uzyskania najszybszego hat-tricka w historii Primera Division. Francuz zdobył trzy gole w sobotnim meczu wyjazdowym ze Sportingiem Gijon (4:1).

Karol Borawski
Na zdjeciu: Kevin Gameiro AFP / Miguel Riopa / Na zdjeciu: Kevin Gameiro

Atletico Madryt długo męczyło się na boisku niżej notowanego rywala. Do przerwy w Gijon był bezbramkowy remis. Po zmianie stron gola zdobył Yannick Ferreira Carrasco, ale gospodarze dość szybko odpowiedzieli za sprawą Sergio Alvareza.

Końcówka spotkania należała do Kevina Gameiro, który zdobył trzy gole - w 80., 81. i 85. minucie.

Reprezentant Francji był bliski pobicia rekordu Primera Division. Zaliczył hat-tricka w 4 minuty i 51 sekund. To wynik zaledwie cztery sekundy gorszy od rekordowego wyczynu Davida Villi.

W obecnym sezonie ligowym Gameiro zdobył dziewięć goli.

Przygotuj się na kolejną rundę Pucharu Anglii w Eleven i Eleven Sports! Arsenal, Chelsea, Manchester United NA ŻYWO. Oglądaj FA Cup od 18 do 20 lutego na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya czy Netia.

Czy Atletico zdobędzie w tym sezonie trofeum?