Sparingowo: Minimalna porażka Miedzi z Dnipro Dniepropietrowsk

W środę piłkarze Miedzi Legnica w meczu sparingowym zmierzyli się z ukraińskim zespołem Dnipro Dniepropietrowsk. Polski I-ligowiec to spotkanie przegrał 0:1, a jedynego gola stracił w końcówce meczu.

Artur Długosz
Piłkarze prowadzeni przez Ryszarda Tarasiewicza przebywają na zgrupowaniu w Turcji. W środę zawodnicy Miedzi Legnica rozegrali pierwsze spotkanie sparingowe podczas tego obozu. Rywalem Miedzianki był ukraiński zespół Dnipro Dniepropietrowsk.

Legniczanie to spotkanie przegrali 0:1, chociaż jak informuje miedzlegnica.eu, mieli w nim swoje szanse na gola - jak wtedy, kiedy w pierwszej połowie po strzale Petteri Forsella piłka trafiła w poprzeczkę.

W miejscowości Avsallar zawodnicy Miedzi Legnica będą trenować do 17 lutego. Na miejscu w sumie mają rozegrać cztery mecze sparingowe.

Dnipro Dniepropietrowsk - Miedź Legnica 1:0
1:0 - Dmytro Nagiew 80'

Skład Miedzi Legnica:

I połowa: Kapsa - Bartczak, Stasiak, Midzierski, Trifonov, Daniel, Rasak, Łobodziński, Forsell, Marquitos, Djermanović

II połowa: Sapela - Gorskie, de Amo, Księżniakiewicz, Telichowski, Łuszkiewicz, Pennanen, Gardzielewicz, Garguła, Rybicki, Bartkowiak.

Czy Miedź Legnica będzie w tym sezonie liczyć się w walce o awans do Lotto Ekstraklasy?