Primera Division: Valencia upokorzona na własnym boisku

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / KAI FOERSTERLING /
PAP/EPA / KAI FOERSTERLING /

W 21. kolejce Primera Division Valencia przegrała u siebie z Eibar 0:4. Gospodarze całą drugą połowę musieli grać w osłabieniu.

Stare demony wróciły? Valencia w styczniu wygrała 2 mecze z rzędu w ligowych rozgrywkach i wydawało się, że powoli będzie kroczyć w górę tabeli. Jednak po zeszłotygodniowej porażce z Las Palmas 1:3 kibice "Nietoperzy" znów zostali upokorzeni. Tym razem ekipa Salvadora Gonzaleza Voro wysoko poległa u siebie z ligowym średniakiem - Eibar.

Jeszcze przed upływem pół godziny świetnym szczupakiem po dośrodkowaniu Gonzalo Escalante popisał się Sergi Enrich, który otworzył wynik meczu. Kluczowy moment spotkania miał miejsce w doliczonym czasie gry I połowy. Carlos Soler uderzył rywala łokciem w twarz i otrzymał czerwoną kartkę. Na domiar złego dla gospodarzy, cała sytuacja miała miejsce w polu karnym i "jedenastkę" wykorzystał Adrian Gonzalez.

Ekipa z Kraju Basków dwie bramki zdobyła też po przerwie. Najpierw po kapitalnym strzale z półwoleja zza pola karnego wynik podwyższył Dani Garcia, a po chwili kolejne dośrodkowanie w "szesnastkę" wykorzystał Sergi Enrich. Dla napastnika Eibar był to już 8. gol w sezonie.

Valencia przegrała 0:4 i ma tylko 6 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Valencia CF - SD Eibar 0:4 (0:2) 0:1 - Sergi Enrich 28' 0:2 - Adrian (k.) 45+3' 0:3 - Dani Garcia 57' 0:4 - Sergi Enrich 77'

Czy Valencia powinna dokonać kolejnej zmiany trenera?