Mocne słowa Gary'ego Linekera pod adresem Juergena Kloppa

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/ANDY RAIN / Na zdjęciu: Juergen Klopp
PAP/EPA / EPA/ANDY RAIN / Na zdjęciu: Juergen Klopp

Liverpool odpadł z Pucharu Anglii po porażce z Wolverhampton (1:2). Gary Lineker oskarżył Juergena Kloppa o brak szacunku do tych prestiżowych rozgrywek.

Klopp dokonał dziewięciu zmian w składzie Liverpoolu w porównaniu z poprzednimi meczami. Od pierwszego gwizdka na boisku byli tacy piłkarze tacy piłkarze jak 21-letni Connor Randall, 19-letni Joe Gomez, 19-letni Oviemuno Ejaria czy 17-letni Ben Woodburn.

Grający w Championship zespół wykorzystał okazję i do przerwy prowadził dwoma bramkami. Gospodarzy stać było jedynie na honorowe trafienie, gola w 86 minucie zdobył Divock Origi. W efekcie zespół Juergena Kloppa pożegnał się z Pucharem Anglii.

Po spotkaniu spore pretensje do Kloppa miał Gary Lineker.

"Nie pozwólcie Kloppowi na grę rezerwami" - napisał wzburzony na Twitterze. Były znakomity reprezentant Anglii, a obecnie ceniony ekspert piłkarski, dodał, że niemiecki menedżer wykazał się brakiem wiedzy i szacunku wobec angielskiej piłki.

Liverpool ma serię trzech domowych porażek z rzędu (2:3 ze Swansea City, 0:1 z Southampton z Pucharze Ligi, 1:2 z Wolverhampton z Pucharze Anglii). Może być jeszcze gorzej, ponieważ we wtorek piłkarze Juergena Kloppa podejmą lidera Premier League - Chelsea.

Czy Juergen Klopp powinien zagrać z Wolverhampton najsilniejszym składem?