Puchar Anglii: Pep Guardiola z awansem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: Leroy Sane
Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: Leroy Sane

Pojedynek Crystal Palace z Manchesterem City zapowiadał się bardzo emocjonująco, ale nie był to wielki mecz. Pep Guardiola wygrał ze swoją drużyną 3:0 i awansował do kolejnej rundy Pucharu Anglii.

[tag=4163]

Pep Guardiola[/tag] dokonał kilka zmian w składzie. Przede wszystkim w ataku Manchesteru City pojawił się Gabriel Jesus i z całą pewnością wykorzystał swoją szansę. Był bardzo aktywny i sporo walczył na boisku. Wprawdzie gola nie strzelił, jednak w 43. minucie zaliczył asystę przy trafieniu Raheema Sterlinga.

Na przerwę goście schodzili się z jednobramkowym prowadzeniem, a na drugą połowę za Christiana Benteke wszedł Loic Remy. Francuz chwilę później mógł wyrównać losy spotkania, ale chybił celu.

19 minut przed końcem The Citizens prowadzili już 2:0. David Silva przebiegł z piłką 30 metrów i spokojnie poczekał aż Leroy Sane wyjdzie na pozycję. Młody Niemiec nie miał problemów z wykończeniem akcji.

Kropkę nad "i" postawił w doliczonym czasie gry Yaya Toure. Iworyjczyk przymierzył bezpośrednio z rzutu wolnego i piłka znalazła się w okienku bramki Crystal Palace.

The Citizens zwyciężyli 3:0 i tym razem Pep Guardiola mógł być zadowolony. Jego drużyna nie zagrała wielkiego spotkania, ale w przeciwieństwie do innych meczów tym razem Manchester City był skuteczny.

Crystal Palace - Manchester City 0:3 (0:1) 0:1 - Raheem Sterling 43' 0:2 - Leroy Sane 71'  0:3 - Yaya Toure 90+3'

W ten weekend Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester United walczą o awans do kolejnej rundy Pucharu Anglii! Zobacz mecze FA Cup NA ŻYWO w Eleven i Eleven Sports na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya, INEA czy Netia.