Puchar Króla: Atletico Madryt w półfinale, cztery gole w rewanżu

2:2 w rewanżowym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Króla pomiędzy SD Eibar a Atletico Madryt. Dzięki wysokiej wygranej w pierwszej potyczce awans wywalczyli jednak faworyzowani Los Colchoneros.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA
Drużyna Diego Simeone wygrała na Vicente Calderon aż 3:0 i ten wynik zdeterminował przebieg rewanżu. Sukces gości nie był zagrożony nawet przez chwilę.

Pierwsza połowa była słabym widowiskiem. Podopieczni Jose Luisa Mendilibara pokazali ambicję, starali się atakować, lecz brakowało im konkretów. Atletico natomiast nie forsowało tempa i spokojnie pilnowało komfortowego dla siebie wyniku.

Po przerwie doczekaliśmy się wreszcie emocji i padły aż cztery gole. Strzelanie zaczęli i zakończyli zawodnicy z Madrytu. Najpierw po rzucie rożnym piękną główką do siatki trafił Jose Maria Gimenez, zaś w końcówce źle ustawionego Yoela przelobował Juanfran.

Kibice gospodarzy też mieli powody do radości, a wszystko za sprawą rezerwowych. W 73. minucie trener Eibar dokonał dwóch roszad, po których na boisku pojawili się Sergi Enrich oraz Pedro Leon i obaj zaliczyli wejście smoka. Najpierw Enrich dobił efektownym wolejem uderzenie Leona w słupek, zaś w 80. minucie ten drugi trafił do siatki perfekcyjnym strzałem w długi róg.

Po ciekawej drugiej części miejscowi zremisowali z Atletico 2:2, lecz to zespół Diego Simeone może się cieszyć z awansu do półfinału Pucharu Króla, bo w dwumeczu triumfował aż 5:2.

SD Eibar - Atletico Madryt 2:2 (0:0)
0:1 - Jose Maria Gimenez 49'
1:1 - Sergi Enrich 73'
2:1 - Pedro Leon 80'
2:2 - Juanfran 85'
pierwszy mecz: 0:3, awans: Atletico Madryt

SD Eibar: Yoel - Ander Capa, Mauro Dos Santos, Alejandro Galvez, Ruben Pena, Fran Rico (34' Dani Garcia), Christian Rivera, Josue Dorrio (73' Sergi Enrich), Imanol Sarriegui (73' Pedro Leon), Bebe, Nano.

Atletico Madryt: Miguel Angel Moya - Juanfran, Jose Maria Gimenez, Stefan Savić, Lucas Hernandez, Angel Correa, Gabi, Saul Niguez (63' Koke), Nicolas Gaitan (74' Sime Vrsaljko), Kevin Gameiro (62' Yannick Ferreira Carrasco), Fernando Torres.

Żółte kartki: Fran Rico, Bebe (SD Eibar) oraz Lucas Hernandez (Atletico Madryt).