Sparingowo: remis Legii Warszawa, kontuzja gwiazdy mistrza Polski

W drugim sparingu w trakcie przygotowań do rundy wiosennej Legia Warszawa bezbramkowo zremisowała z Grasshoppers Zurych. Spotkanie zostało rozegrane na zakończenie pierwsze zgrupowania w Hiszpanii.

Maciej Kmita
WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński
Mecz fatalnie rozpoczął się dla mistrza Polski, bo w jednej z pierwszych akcji ucierpiał Vadis Odjidja-Ofoe. W wyniku ataku rywala Belg nabawił się kontuzji stawu skokowego i nie był w stanie kontynuować gry. Legia poinformowała, że pomocnik "poczuł napięcie w łydce", ale uraz nie jest groźny. Szczegółowe informacje zostaną jednak podane w późniejszym terminie.

Przypomnijmy, że z powodu kontuzji dłoni zgrupowanie w Hiszpanii przedwcześnie musiał opuścić Jakub Rzeźniczak. Kapitan Legii w poniedziałek wrócił do Polski, by przejść operację pękniętych kości śródręcza. Kontuzjowanego Rzeźniczaka w wyjściowym składzie mistrza Polski zastąpił Maciej Dąbrowski, a przeciwko Szwajcarom nie zagrał także Thibault Moulin, który zmaga się z urazem mięśniowym.

W drugim zimowym występie Legia zaprezentowała się równie przeciętnie co w ostatnim sparingu z Arminią Bielefeld (1:2). To zespół z Zurychu był stroną przeważającą, a mistrz Polski nie wypracował sobie choćby jednej dogodnej sytuacji podbramkowej. W 80. minucie mecz został na chwilę przerwany, ponieważ na boisko wbiegł jeden z kibiców szwajcarskiego zespołu, którzy zjawili się w Hiszpanii.

W sobotę ekipa Jacka Magiery wróci do Polski, ale już trzy dni później znów wyleci do Hiszpanii. Tym razem Legia zamieszka w La Mandze i podczas pobytu w tym mieście rozegra cztery sparingi: z Ulsan Hyundai FC, Zenitem Sankt Petersburg, Odense BK i FC Nordsjaelland.

Legia Warszawa - Grasshoppers Zurych 0:0

Skład Legii:

I połowa: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Miroslav Radović, Michał Kopczyński, Tomasz Jodłowiec, Vadis Odjidja-Ofoe (6' Sebastian Szymański), Waleri Kazaiszwili - Daniel Chima Chukwu.

II połowa: Radosław Majecki - Tomasz Nawotka, Jakub Czerwiński, Mateusz Żyro, Dominik Nagy - Guilherme, Bartłomiej Urbański, Adrian Małachowski, Kasper Hamalainen, Konrad Michalak - Michał Kucharczyk.

Legia Warszawa obroni mistrzostwo Polski?