Ligue 1: Kamil Grosicki z asystą. Wejście Polaka ożywiło mecz

Kamil Grosicki wprowadził sporo ożywienia do gry Stade Rennes, ale jego drużyna niespodziewanie przegrała w meczu 18. kolejki Ligue 1 z Bastią 1:2. Polak zaliczył asystę w tym spotkaniu.

Bartosz Zimkowski
Newspix / ICON SPORT
Mecz Stade Rennes - SC Bastia Kamil Grosicki rozpoczął na ławce rezerwowych, ale w 56. minucie został wpuszczony na boisko. Goście kilka chwil później zadali dwa zabójcze ciosy.

Najpierw Bastia przeprowadziła kontrę, w której Diallo zagrał do Crivelliego, a ten uderzeniem tuż przy słupku zdobył bramkę. Cztery minuty później było już 2:0 i stadion w Rennes przeszyły głośne gwizdy. Civelli zgrał piłkę głową do Gaela Danica, który z prawej strony pola karnego uderzył w długi róg. Piłkarz gości był jednak na spalonym i gol nie powinien zostać uznany.

Od tego momentu gospodarze wzięli się do pracy. Niemal wszystkie piłki były kierowane do Kamila Grosickiego. Jedno z jego dośrodkowań wykorzystał Giovanni Sio i strzałem z pięciu metrów wpakował futbolówkę do siatki. Dla reprezentanta Polski była to trzecia asysta w tym sezonie w Ligue 1.

Rennes mogło, a wręcz powinno było ten mecz zremisować. Jedną ze świetnych okazji nie wykorzystał Grosicki, strzelając niecelnie z kilku metrów. Także po jednym z jego zagrań Sio spudłował z pięciu metrów. Bastia ostatecznie wygrała 2:1.

Sporym rozczarowaniem dla fanów Girondins Bordeaux zakończył się ich pojedynek z Montpellier HSC. Żyrondyści przegrali aż 0:4 w wyjazdowym spotkaniu, a na dodatek przez większą część meczu grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jeremy'ego Meneza. Pełne 90 minut dla Bordeaux zaliczył Igor Lewczuk. Polak został ukarany żółtą kartką.