Grzegorz Krychowiak: To był mój najlepszy mecz w Paris-Saint Germain

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Jean Paul Thomas / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak przy piłce
Newspix / Jean Paul Thomas / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak przy piłce

Paris-Saint Germain w 1/8 finału Pucharu Ligi wygrało z Lille OSC 3:1. Czołową postacią mistrzów Francji był Grzegorz Krychowiak. - Ten mecz dał mi dużo satysfakcji i optymizmu na przyszłość - mówi reprezentant Polski.

Podopieczni Unaia Emery'ego awans do kolejnej rundy zapewnili sobie bez większego problemu. Po średniej pierwszej połowie w drugiej PSG potrzebowało dwudziestu minut, by rozstrzygnąć losy meczu. Gole strzelali Lucas (dwa) oraz Jese. Według "L'Equipe" najlepszym zawodnikiem spotkania był Marco VerrattiKrychowiak także spisał się jednak bardzo dobrze.

- Myślę, że to był mój najlepszy mecz od momentu przyjścia do PSG. Dał mi dużo satysfakcji - mówi Polak. - To wszystko dzięki pracy. Czuję się bardzo dobrze fizycznie, z piłką także. Muszę jednak być dalej cierpliwy i ciężko pracować. W klubie wymagają ode mnie, abym reprezentował odpowiedni poziom - dodaje.

Mistrzowie Francji przerwali serię trzech meczów bez zwycięstwa. - To zawsze sprawia przyjemność - przyznaje nasz zawodnik. - Ważny jest styl, w jakim wygraliśmy. Stworzyliśmy dużo okazji i byliśmy skoncentrowani od pierwszej do ostatniej minuty.

Polak za występ w środowym meczu dostał "6". Francuski dziennik lepiej ocenił czterech zawodników. "7" otrzymali Verratti, Presnel Kimpembe, Lucas oraz Christopher Nkunku.

{"id":"","title":""}

Czy Grzegorz Krychowiak zimą zmieni klub?