Polacy w Alpha Ethniki: Błąd Arkadiusza Malarza

W sobotę oraz niedzielę odbyła się w Grecji 26. seria spotkań miejscowej ekstraklasy. Po raz kolejny żaden z polskich zawodników nie wpisał się na listę strzelców w Alpha Ethniki. W weekend dobre spotkanie zaliczył Michał Żewłakow, który został powołany przez Leo Beenhakkera na eliminacyjne spotkania do mistrzostw świata w RPA z Irlandią Północną i San Marino

Wojciech Święch

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - klub naszego rodaka zmierzył się na wyjeździe z Arisem Saloniki. Polski pomocnik znalazł się w kadrze meczowej, ale nie pojawił się on na boisku. Goście odnieśli zwycięstwo w stosunku 1:0.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - drużyna polskiego golkipera zmierzyła się na wyjeździe z Olympiakosem Pireus. Nasz rodak znalazł się w kadrze meczowej, ale nie pojawił się na murawie. Zespół byłego golkipera Korony Kielce doznał porażki w stosunku 0:5.

Paweł Linka (Skoda Xanthi) - nasz rodak nie wystąpił w pojedynku przeciwko Arisowi Saloniki (1:0). Były golkiper Lecha Poznań nie znalazł się nawet w kadrze meczowej.

Arkadiusz Malarz (OFI Kreta) - zespół Polaka zagrał na wyjeździe przeciwko AEK-owi Ateny. Były zawodnik Amiki Wronki wystąpił w całym spotkaniu. Jego drużyna doznała porażki w stosunku 0:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 23. minucie. Ismael Blanco ze skrzydła dośrodkował futbolówkę w szesnastkę gości. Malarz zdołał wypiąstkować piłkę przed siebie, ale zrobił to tak niefortunnie, iż dopadł do niej Pantelis Kafes i stołeczny zespół cieszył się z prowadzenia. W 30. minucie były golkiper Lecha Poznań ujrzał żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem.

Piotr Piechniak (Levadiakos) - zespół naszego rodaka zmierzył się u siebie z Panioniosem Ateny. Polak nie znalazł się w kadrze meczowej swojej drużyny. Pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - polski defensor zagrał cały wyjazdowy mecz przeciwko AE Larissa. Jego klub na boisku rywala wywalczył bezbramkowy remis.

Jakub Wawrzyniak (Panathinaikos Ateny) - obrońca reprezentacji Polski nie wystąpił w wyjazdowym meczu przeciwko Thrasivoulosowi Filis. Stołeczny klub odniósł skromne zwycięstwo 1:0.

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) - zespół napastnika zmierzył się przed własną publicznością ze Skodą Xanthi. Nasz rodak rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Pojawił się on na boisku w 84. minucie, kiedy zastąpił Roberto Battióna. Jego drużyna doznała u siebie porażki w stosunku 0:1.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - defensor reprezentacji Polski zagrał cały mecz przed własną publicznością przeciwko Iraklisowi Saloniki. W 86. minucie spotkania Dimitris Giantsis przerzucił piłkę nad golkiperem z Pireusu. Jednak uderzenie napastnika gości było słabe, więc Żewłakow zdołał jeszcze wybić futbolówkę zmierzającą do bramki. Olympiakos rozgromił rywala w stosunku 5:0.

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka zmierzył się u siebie z PAOK-iem Saloniki. Były piłkarz Lecha Poznań pojawił się w wyjściowym składzie gospodarzy i zagrał cały mecz. W 15. minucie nasz rodak zdecydował się na strzał, ale golkiper Konstantinos Chalkias zdołał odbić futbolówkę. W 41. minucie polski napastnik mógł zaliczyć asystę. Żurawski podał do Georgiosa Fotakisa. Po uderzeniu tego ostatniego piłka minęła o metr lewy słupek bramki. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.