Leonardo Jardim: Zagraliśmy wielki mecz

AS Monaco w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonało Tottenham Hotspur 2:1 i awansowało do 1/8 finału. - Zagraliśmy wielki mecz - cieszy się trener Leonardo Jardim.

Kamil Kołsut
PAP/EPA / PAP/EPA/SEBASTIEN NOGIER

Wtorkowe spotkanie było emocjonujące i wyrównane, a na prawdziwy roller-coaster zawodnicy zabrali kibiców na początku drugiej połowy. W ciągu pięciu minut padły trzy bramki: najpierw prowadzenie Francuzom dał Djibril Sidibe, później z rzutu karnego do remisu doprowadził Harry Kane, a następnie na 2:1 trafił Thomas Lemar.

- Jestem naprawdę szczęśliwy - mówi Jardim. - Udział w Lidze Mistrzów zaczęliśmy od trzeciej rundy, a teraz wygrywamy grupę, po pokonaniu pięciu naprawdę trudnych przeciwników. Naszym pierwszym celem była faza zasadnicza, kolejnym awans dalej. A teraz chcemy przedrzeć się do ćwierćfinału.

Doświadczony szkoleniowiec zdradza też receptę na sukces. - Przede wszystkim w ostatnich miesiącach pokazaliśmy prawdziwego ducha drużyny - mówi. - Poza tym nasz zespół ma jakość. Zatrzymaliśmy najlepszych zawodników z poprzedniego sezonu; odzyskaliśmy Valerego Germaina i Radamela Falcao, pozyskaliśmy Kamila Glika, Sidibe oraz Benjamina Mendy'ego. To robi różnicę.

Jardim wie, że jego zespół nie może spocząć na laurach. Już za trzy dni ASM w hicie Ligue 1 zagra z Olympique Marsylia. - Wielkie ekipy od tych małych odróżnia umiejętność prezentowania za każdym razem tego samego, wysokiego poziomu - mówi. - Nie mamy więc czasu na świętowanie. Zwłaszcza, że w sobotę na trybunach zasiądą tłumy.

Czy AS Monaco awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów?