Rosja: asysta Janusza Gola

W niedzielnym meczu 13. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z CSKA Moskwa (2:2) swoją drugą asystę w sezonie zaliczył Janusz Gol z Amkara Perm.

Maciej Kmita
Zespół Polaka przegrywał w Moskwie od 18. minuty po golu Siergieja Ignaszewicza z rzutu karnego, ale siedem minut później było już 1:1, gdy Georgij Dżikija zamienił głową na bramkę dośrodkowanie Janusza Gola z rzutu rożnego.

To druga asysta Polaka w tym sezonie, a jego dorobek uzupełnia jeden gol. 31-latek jest absolutnie podstawowym zawodnikiem drużyny z Permu. Wystąpił do tej pory w 11 z 15 spotkań Amkara - za każdym razem przebywał na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka. Cztery mecze opuścił ze względu na uraz.

CSKA Moskwa - Amkar Perm 2:2 (2:2)
1:0 - Ignaszewicz 18'
1:1 - Dżikija 25'
1:2 - Kostiukow 27'
2:2 - Tosić 45+1'

Janusz Gol powinien wrócić do Polski i związać się z czołowym klubem Lotto Ekstraklasy?