Alpha Ethniki: Przeciętna kolejka polskich piłkarzy

W sobotę oraz niedzielę odbyła się w Grecji 25. seria spotkań miejscowej ekstraklasy. Tym razem żaden z polskich zawodników nie wpisał się na listę strzelców w Alpha Ethniki. Drużyny naszych rodaków grały ze zmiennym szczęściem. Niestety Polacy byli mniej widoczni.

Wojciech Święch

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - klub naszego rodaka zmierzył się u siebie z Panthrakikosem Komotini. Były pomocnik Pogoni Szczecin pojawił się w wyjściowym składzie miejscowych. Grał on do 57. minuty, kiedy to na murawie zastąpił go Dimitrios Souanis. Skoda odniosła skromne zwycięstwo w stosunku 1:0

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - drużyna polskiego golkipera zmierzyła się u siebie z Panioniosem Ateny. Były zawodnik Korony Kielce nie znalazł się w kadrze meczowej. Kilka dni temu media w Grecji podały informację, iż nasz rodak otrzymał od działaczy pozwolenie na krótki wyjazd do Polski. Kowalewski może powrócić między słupki dopiero, kiedy przeprosi za krytykowanie szkoleniowca za sposób jego pracy. Iraklis w sobotę odniósł zwycięstwo w stosunku 2:1.

Paweł Linka (Skoda Xanthi) - nasz rodak nie wystąpił w pojedynku przeciwko Panthrakikosowi Komotini (1:0). Nie znalazł się on nawet w kadrze meczowej.

Arkadiusz Malarz (OFI Kreta) - zespół Polaka zagrał u siebie z Levadiakosem. Nasz rodak wystąpił w całym spotkaniu. W 45. minucie meczu rzut wolny wykonywał Leonardo, ale Malarz zdołał wypiąstkować piłkę. Były golkiper Amiki Wronki został dwukrotnie pokonany w końcówce spotkania. Gole te przede wszystkim obciążają obrońców gospodarzy, dotyczy to szczególnie pierwszego trafienia. Drużyna OFI Kreta doznała porażki w stosunku 0:2.

Piotr Piechniak (Levadiakos) - zespół naszego rodaka zmierzył się na wyjeździe z OFI Kreta. Polak w poprzedniej kolejce ujrzał czerwoną kartkę, więc teraz musiał pauzować. Levadiakos w niedzielę odniósł na boisku rywala zwycięstwo w stosunku 2:0.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - polski defensor wystąpił w całym meczu przed własną publicznością przeciwko Olympiakosowi Pireus. Były futbolista GKS-u Katowice zagrał na prawym skrzydle w linii obrony. Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem.

Jakub Wawrzyniak (Panathinaikos Ateny) - obrońca reprezentacji Polski wystąpił w całym meczu przed własną publicznością przeciwko AE Larissa. Były defensor Legii Warszawa w 18. minucie miał dobrą okazję do zdobycia bramki. Doszedł on do dośrodkowania, ale pomimo faktu, iż nie był niepokojony jego uderzenie było niecelne. Stołeczny klub wygrał 3:0.

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) - zespół napastnika zmierzył się na wyjeździe z Asterasem Tripolis. Były zawodnik Legii Warszawa rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Pojawił się on na murawie w 63. minucie, kiedy to zastąpił Darcy'ego Neto. Drużyna z Salonik przegrywała wtedy w stosunku 0:2. W 88. minucie Polak zdecydował się na strzał z linii pola karnego, lecz golkiper rywali zdołał wypiąstkować futbolówkę. Aris doznał porażki na boisku przeciwnika w stosunku 0:4.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - defensor reprezentacji Polski zagrał cały mecz na wyjeździe przeciwko PAOK-owi Saloniki (0:0). Nasz rodak wystąpił w środku obrony.

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka zmierzył się na wyjeździe z Panathinaikosem Ateny. Były piłkarz Lecha Poznań pojawił się w wyjściowym składzie gości i zagrał w całym meczu. Przyjezdni doznali porażki w stosunku 0:3.