Medyk Konin odpadł z Ligi Mistrzyń. Historyczna szansa wypuszczona z rąk

12 goli padło w dwumeczu Medyka Konin z Brescią Calcio Femminile. Drużyna Romana Jaszczaka przegrała na wyjeździe 2:3 i mimo przewagi z pierwszego spotkania, odpadła z Ligi Mistrzyń.

Medyk Konin poleciał do Włoch z przewagą 4:3. Do takiego wyniku doprowadził w ostatnim kwadransie pierwszego meczu. Początek rewanżu był kontynuacją udanego fragmentu. W 5. minucie Liliana Kostowa zdobyła gola i dodała pewności siebie Medykowi. Bułgarka zakończyła strzałem z bliska akcję Anny Gawrońskiej na prawym skrzydle.

Dominatorki polskich boisk powiększyły margines błędu, ale tylko na 10 minut. Na zakończenie pierwszego kwadransa Brescia wyrównała z pomocą Radosławy Sławczewej. Mimo to Medyk grał rozsądnie i nie pozwalał na częste harce faworytek w polu karnym. Dowodem był tylko jeden celny strzał Brescii, na dodatek zza linii 16. metra.

Każda minuta przybliżała koninianki do awansu, starały się grać wysokim pressingiem, po przerwie miały optyczną przewagę. W 53. minucie Aleksandra Sikora wybiegła sam na sam z Chiarą Marchitelli i delikatnie dziobnęła piłkę obok wysuniętej bramkarki na 2:1.

Mimo dobrego występu koninanki wypuściły zwycięstwo z rąk. W 69. minucie Polki zaskoczyła Cristina Girelli, a 12. gola, który zdecydował o awansie zdobyła Daniela Sabatino. Od 83. minuty Brescia miała korzystny wynik 3:2 i mogła kraść czas w nerwowej końcówce.

Medyk Konin zmarnował trzecią szansę na awans do najlepszej "16" Ligi Mistrzyń. W poprzednich edycjach przegrał w tej samej fazie z Glasgow City i Olympique Lyon.

Brescia Calcio Femminile - Medyk Konin 3:2 (1:1)
0:1 - Liliana Kostowa 5'
1:1 - Radosława Sławczewa 15'
1:2 - Aleksandra Sikora 53'
2:2 - Cristiana Girelli 69'
3:2 - Daniela Sabatino 83'

Wynik dwumeczu: 6:6. Awans: Brescia Calcio Femminile

Brescia: Chiara Marchitelli - Sara Gama, Roberta D'Adda, Cecilia Salvai - Valentina Cernoia, Elisa Mele, Martina Rosucci, Cristiana Girelli, Barbara Bonansea - Silvia Fuselli (60' Annamaria Serturini), Daniela Sabatino (83' Raffaella Manieri).

Medyk: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora, Dagmara Grad, Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Paulina Dudek - Patrycja Balcerzak, Natalia Pakulska, Katarzyna Daleszczyk - Liliana Kostowa - Anna Gawrońska (71' Agata Guściora).

Żółte kartki: Girelli, Serturini (Brescia) oraz Dudek (Medyk).