El. MŚ 2018: Dania - Czarnogóra: kolejna porażka Duńczyków

Fatos Beciraj był autorem jedynego gola w meczu Danii z Czarnogórą. Zawodnik gości w świetnym stylu wykończył w 32. minucie dogranie Stevana Joveticia.

Michał Piegza
PAP/EPA / PAP/EPA/Olafur Steinar Gestsson

Dania po porażce w Warszawie z Polską chciała odegrać się na Czarnogórze, która kilka dni temu 5:0 rozgromiła Kazachstan. Początek spotkania był niemrawy. Piłka sporadycznie przedostawała się w pole karne, a strzałów było jak na lekarstwo. Częściej podania wymieniali Duńczycy, ale niewiele z tego wynikało.

W 13. minucie dośrodkował Peter Ankersen, Yussuf Poulsen uderzył głową niecelnie. Konkretniejsi w 32. minucie byli goście. Stevan Jovetić wyprowadził kontrę Czarnogórców, dograł w pole karne do Fatosa Beciraja, a ten przepięknym technicznym strzałem z ok. 11 metrów zdobył gola.

Gospodarze mogli doprowadzić do remisu trzy minuty po stracie bramki. Mocno sprzed pola karnego uderzył Christian Eriksen, ale minimalnie przestrzelił.

Chwilę po zmianie stron ten sam zawodnik ponownie próbował szczęścia, ale Mladen Bożović zdołał wybić piłkę na róg, po którym w świetnej sytuacji w bramkę nie trafił Andreas Christensen. Defensor kolejną okazję na gola zmarnował w 57. minucie, kiedy w zamieszaniu z ok. 14 metrów uderzył obok słupka.

Duńczycy cały czas atakowali i w 68. minucie powinni cieszyć się z wyrównania. Jednak strzał Viktora Fischera fenomenalnie obronił bramkarz. Chwilę później z kilku metrów w bramkę nie trafił Thomas Delaney. Z kolei w 75. minucie groźnie głową uderzył Andreas Cornelius, ale Bożović po raz kolejny świetnie obronił. Dwie minuty przed końcem piłkę meczową miał ponownie Cornelius, ale jego strzał trafił w poprzeczkę i Czarnogóra sięgnęła po następne trzy punkty w eliminacjach do mistrzostw świata.

Dania - Czarnogóra 0:1 (0:1)
0:1 - Beciraj 32'

DaniaKasper Schmeichel - Mathias Joergensen (83' Nicolai Joergensen), Simon Kjaer, Andreas Christensen - Peter Ankersen, Pierre-Emile Hoejbjerg (64' Pione Sisto), Thomas Delaney, Christian Eriksen, Riza Durmisi - Viktor Fischer (70' Andreas Cornelius), Yussuf Poulsen.

CzarnogóraMladen Bożović - Adam Marusić, Marko Simić (70' Aleksandar Sofranac), Stefan Savić, Żarko Tomasević - Marko Vesović (90' Nemanja Mijusković), Simon Vukcević, Aleksandar Sćekić, Damir Kojasević (64' Vladimir Jovović)  - Stevan Jovetić, Fatos Beciraj.

Żółte kartki: Poulsen, Fischer, Delaney (Dania) oraz Vesović (Czarnogóra).

Sędzia: Alberto Undiano Mallenco (Hiszpania).