Primera Division: Jest życie bez Messiego! Wysokie zwycięstwo Barcelony

W meczu 6. kolejki Primera Division, z powodu kontuzji, nie mógł zagrać Lionel Messi. Mimo to, FC Barcelona nie miała problemów z kolejnym zwycięstwem i pokonała na wyjeździe Sporting Gijon 5:0.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / Alberto Morante
Pierwszy raz w tym sezonie FC Barcelona musiała radzić sobie bez kontuzjowanego Lionela Messiego. Dodatkowo w wyjazdowym meczu ze Sportingiem Gijon trener Luis Enrique zdecydował się wprowadzić kilka roszad w podstawowej jedenastce. Zmiennicy tym razem nie zawiedli, a mistrzowie Hiszpanii zwycięstwo zapewnili sobie w ciągu 3 minut pierwszej połowy, kiedy to 2 razy skutecznie ukąsili rywala.

Jako pierwszy do siatki trafił Luis Suarez, który wykorzystał wielki błąd golkipera Sportingu Gijon. Pichu Cuellar niepotrzebnie wyszedł z bramki i przegrał pojedynek oko w oko z Urugwajczykiem przed własnym polem karnym. Król strzelców poprzedniego sezonu jako pierwszy w trwających rozgrywkach ma na koncie 5 goli.

Chwilę później znów ze świetnej strony pokazał się prawy defensor Sergi Roberto. Hiszpan świetnie zastępuje Daniego Alvesa i tym razem zanotował asystę przy golu z główki Rafinhi.

Barcelona nie podkręcała tempa i na kolejne gole trzeba było czekać do samej końcówki meczu. Szukający swojego premierowego trafienia w koszulce Barcelony, Paco Alcacer po zagraniu Roberto trafił tylko w poprzeczkę, jednak w odpowiednim miejscu stał Neymar, który popisał się skuteczną dobitką.

To nie był jednak koniec strzeleckiego show. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem do siatki trafili Arda Turan (kolejna asysta Roberto) oraz Neymar, który wykorzystał prostopadłe zagranie Denisa Suareza. Brazylijczyk w 10 minut mógł ustrzelić hat-tricka, lecz w doliczonym czasie gry trafił tylko w słupek.

Warto zaznaczyć, że 3 ostatnie bramki Barcelona zdobyła, grając już w przewadze. Na kwadrans przed końcem drugą żółtą kartkę obejrzał bowiem Alberto Lora.

***

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie zanotował Eibar. Baskowie mieli ułatwione zadanie, ponieważ sędzia podjął dość kontrowersyjną decyzję i już w 24. minucie wyrzucił z boiska Aritza Elustondo. Defensor Realu Sociedad zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Rzut karny został odgwizdany słusznie, jednak piłkarzowi należała się jedynie żółta kartka. Eibar z szansy jest nie skorzystał. Rzutu karnego nie wykorzystał bowiem Pedro Leon, który zarył butem o murawę i posłał piłkę kilka metrów nad poprzeczką.

Gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść dopiero po zmianie stron. Najpierw do własnej bramki trafił Asier Illarramendi, a następnie wynik podwyższył Bebe.

Sporting Gijon - FC Barcelona 0:5 (0:2)
0:1 - Luis Suarez 29'
0:2 - Rafinha 32'
0:3 - Neymar 81'
0:4 - Arda Turan 85'
0:5 - Neymar 88'

Sporting Gijon: Pichu Cuellar - Alberto Lora, Jorge Mere, Fernando Amorebieta, Lillo Castellano - Sergio Alvarez, Nacho Cases - Jorge Burgui, Victor Rodriguez (77' Douglas), Moi Gomez (68' Daniel N'Di) - Duje Cop (68' Carlos Castro).

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto, Gerard Pique, Jeremy Mathieu, Lucas Digne - Rafinha, Sergio Busquets (69' Denis Suarez), Andre Gomes - Arda Turan, Luis Suarez (72' Paco Alcacer), Neymar.

Żółte kartki: Alberto Lora, Amorebieta (Sporting).

Czerwona kartka: Alberto Lora /74', za drugą żółtą/ (Sporting).