Liga Europy: wpadka Manchester United i remis Dundalk FC w Holandii

Piłkarze Manchester United rozpoczęli fazę grupową Ligi Europy od porażki 0:1 z Feyenoordem Rotterdam. Remis w 90. minucie uratował Dundalk FC, a Zenit Sankt Petersburg odwrócił wynik 0:3 na 4:3.

Ridgeciano Haps (po prawej) i John Mountney (po lewej) PAP/EPA / PAP/EPA/ED VAN DE POL / Ridgeciano Haps (po prawej) i John Mountney (po lewej)

Jose Mourinho zwracał uwagę, że gra w Lidze Europy nie jest szczytem marzeń dla jego zawodników. Nie zabrał również do Rotterdamu wszystkich najlepszych piłkarzy. Miało to swoje konsekwencje. Manchester United przegrał w portowym mieście 0:1 po golu Tonny'ego Vilheny w 79. minucie.

Lepiej spisali się w Holandii piłkarze Dundalk FC. Irlandczycy muszą zadowolić się nagrodą pocieszenia po porażce w eliminacjach Ligi Mistrzów z Legią. W 60. minucie stracili gola i zanosiło się, że AZ Alkmaar dowiezie do końca przewagę po skruszeniu muru przeciwnika. Grający w osłabieniu Dundalk FC doprowadził do remisu 1:1 w 90. minucie.

Siedem goli padło w pojedynku Maccabi Tel Awiw z Zenitem Sankt Petersburg. Scenariusz meczu był bardzo niecodzienny. Drużyna z Izraela prowadziła 3:0 do 74. minuty, a po ostatnim gwizdku nie dopisała sobie nawet punktu. Fenomenalny pościg Rosjan zakończył się golem Luki Dordevicia na 3:4 w doliczonym czasie. Bohaterem zespołu był Giuliano, który przy trzech trafieniach asystował, a czwarte zanotował sam.

Najwyższe zwycięstwo 3:0 odnieśli piłkarze US Sassuolo z Athletikiem Bilbao. Takie porażki przedstawicieli Primera Division w europejskich pucharach nie są codziennością. Wynik otworzył w piękny sposób po indywidualnym rajdzie Pol Lirola, urodzony w 1997 roku obrońca.

Łukasz Teodorczyk zdobył gola w wygranym 3:1 meczu RSC Anderlechtu z Gabala FK. Polak wyróżniał się aktywnością w swoim zespole i brał udział w jeszcze jednej bramkowej akcji. Klub Teodorczyka jest liderem w grupie C, ponieważ jego rywale 1.FSV Mainz i Saint-Etienne podzielili się punktami.

Także remisem skończył się mecz Viktorii Pilzno z AS Roma. Włosi równie szybko wyszli na prowadzenie i je stracili. W 11. minucie zrobiło się 1:1 po strzale Marka Bakosa i ten rezultat nie zmienił się do ostatniego gwizdka. Wojciech Szczęsny oglądał całe spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych, a między słupkami stał Alisson.