Udany debiut Marcina Kowalczyka. "Długo na niego czekałem"

Debiut ligowy w barwach Ruchu Chorzów i od razu zwycięstwo. Marcin Kowalczyk wrócił do Lotto Ekstraklasy i miał udział w triumfie swojego klubu nad Śląskiem Wrocław (2:1).

Marcin Górczyński

Marcin Kowalczyk, były reprezentant Polski, przez ostatni trzy lata występował w Rosji. Obrońca zakładał koszulkę Wołgi Niżny Nowogród oraz FK Tosno, z którym walczył o awans do ekstraklasy. W sierpniu 31-latek przeniósł się do Ruchu Chorzów.

Na debiut w lidze musiał jednak czekać ponad miesiąc. We Wrocławiu zagrał w pierwszej jedenastce i zaprezentował się z dobrej strony. Co ważniejsze, Ruch odniósł na Dolnym Śląsku zwycięstwo 2:1.

- Cieszę się, że w moim ligowym debiucie udało nam się wygrać. Długo na niego czekałem, ale myślę, że wyszło to z korzyścią dla mnie - komentował obrońca chorzowian.

Niebiescy wyprowadzili dwa zabójcze ciosy w 38 i 52 minucie, choć wcześniej to Śląsk Wrocław był w natarciu. - Rywale mieli niezłe sytuacje, ale nam udało się strzelić pod koniec pierwszej połowy. Potem dołożyliśmy jeszcze jedno trafienie. Mogliśmy podwyższyć na 3:0 i grałoby nam się jeszcze łatwiej. Wygraliśmy jednak zasłużenie, bo wprawdzie Śląsk stwarzał zagrożenie, ale głównie po naszych błędach - zaznaczył Kowalczyk.