II liga: Odra Opole nie do zatrzymania, Puszcza Niepołomice zgubiła dwa punkty

Piłkarze Odry Opole są samodzielnymi liderami w II lidze po zwycięstwie 3:1 z Legionovią Legionowo. Puszcza Niepołomice, która jest w grupie pościgowej za beniaminkiem, tylko zremisowała 1:1 z Olimpią Zambrów.

Odra Opole ma bilans pięć zwycięstw i dwa remisy. Rewelacyjny beniaminek idzie jak burza i został poważnym kandydatem do awansu. Podopieczni Jana Furlepy wychodzą obronną ręką z coraz trudniejszych testów. W meczu z Legionovią Legionowo ich gra nie była idealna, a w niektórych fragmentach bronili się głęboko przed zespołem Ryszarda Wieczorka.

Mimo kłopotów Odra wygrała 3:1. Górowała skutecznością, a także konsekwencją. W grze beniaminka było mniej wahań, a swoje szanse wykorzystał z zimną krwią. Ponownie zdobył gola w kwadransie otwierającym mecz, a najładniejsze było trafienie Rafała Brusiło w 60. minucie, które było ripostą na okres dominacji rywala.

Opolanie mają dwa punkty przewagi nad wiceliderem Rakowem Częstochowa i pięć nad 3. w tabeli Puszczą Niepołomice. Piłkarze z Małopolski nie są zadowoleni z remisu 1:1 z Olimpią Zambrów. Po pierwsze grali u siebie, po drugie z outsiderem, a po trzecie prowadzili dzięki trafieniu Michała Czarnego. Do kompromisowego wyniku doprowadził Artur Bogusz z rzutu karnego w 73. minucie.

Niedziela w II lidze:

Legionovia Legionowo - Odra Opole 1:3 (1:1)
0:1 - Waldemar Gancarczyk 8'
1:1 - Marcin Wodecki 31'
1:2 - Rafał Brusiło 60'
1:3 - Aleksandar Bajat (sam.) 90'

Puszcza Niepołomice - Olimpia Zambrów 1:1 (1:0)
1:0 - Michał Czarny 36'
1:1 - Artur Bogusz (k.) 73'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!