II liga: wygrana Błękitnych Stargard i cztery remisy. Raków stracił przewagę

Błękitni Stargard są największymi zwycięzcami soboty w II lidze. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego pokonali 1:0 Rozwój Katowice. Na pozostałych czterech stadionach padł kompromisowy wynik.

Drużyna z Pomorza Zachodniego punktuje na Śląsku. Po zdobyciu Rybnika Błękitni Stargard wyjechali z tarczą z Katowic. W 18. minucie znaleźli się w opałach, ponieważ Rozwój egzekwował rzut karny. Bramkarz Przemysław Wróbel wygrał pojedynek z Szymonem Kapiasem. Ta interwencja dodała energii Błękitnym, którzy w 25. minucie zdobyli gola.

Michał Magnuski dostał podanie na wolne pole i przerzucił piłkę ponad Bartoszem Gocykiem. W pierwszym sezonie Błękitnych po awansie Magnuski był czołowym strzelcem ligi. W obecnych rozgrywkach trafił po raz pierwszy. Stargardzianie są blisko miejsc premiowanych awansem i ciekawe jak będą prezentować się w następnych tygodniach.

Na pozostałych stadionach było kompromisowo. Najwięcej sześć goli padło w Poznaniu. Warta najpierw straciła dwa, następnie zdobyła trzy, by ostatecznie zakończyć mecz ze Stalą Stalowa Wola wynikiem 3:3. Drużyna z Podkarpacia utrzymała oczko zaliczki nad Zielonymi w tabeli i jest nad strefą spadkową w przeciwieństwie do rywala.

Na pozycję lidera awansował Raków Częstochowa dzięki remisowi 1:1 z Siarką Tarnobrzeg. To, czy zostanie tam do końca kolejki, zależy od Odry Opole. Beniaminek zagra w niedzielę z Legionovią Legionowo.

Raków chciał powtórzyć w Tarnobrzegu wynik z poprzedniego sezonu. Zatriumfował tam wówczas 3:0. Także w sobotę prowadził, ale nie poszedł za ciosem po golu Konrada Zaradnego w 53. minucie. Siarka ruszyła do ataku i uratowała punkt pięć minut przed końcem regulaminowego czasu. Marcin Stromecki zachował się najlepiej w polu karnym po rzucie rożnym.

Powoli zbiera punkty PGE GKS Bełchatów. Brunatni wysłali sygnał na początku sezonu, że będą kandydatami do czołowych miejsc. Licznik ich zwycięstw zatrzymał się szybko, a w ostatnich pięciu kolejkach drużyna Andrzeja Konwińskiego wywalczyła dwa oczka. W sobotę zremisowała 2:2 z Olimpią Elbląg.

Sobota w II lidze:

Rozwój Katowice - Błękitni Stargard 0:1 (0:1)
0:1 - Michał Magnuski 25'

Siarka Tarnobrzeg - Raków Częstochowa 1:1 (0:0)
0:1 - Konrad Zaradny 53'
1:1 - Marcin Stromecki 85'

PGE GKS Bełchatów - Olimpia Elbląg 2:2 (1:2)
1:0 - Artur Lenartowski 4'
1:1 - Łukasz Pietroń 8'
1:2 - Anton Kołosow 42'
2:2 - Dawid Dzięgielewski 53'

Warta Poznań - Stal Stalowa Wola 3:3 (1:2)

Gryf Wejherowo - Polonia Warszawa 0:0

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!