Puchar Izraela: Ludovic Obraniak bohaterem finału

W finale Pucharu Izraela Maccabi Hajfa pokonało 1:0 Maccabi Tel Awiw, a duży udział w zwycięstwie swojej drużyny miał Ludovic Obraniak. To pierwszy od 18 lat triumf klubu z Hajfy w tych rozgrywkach.

Maciej Kmita
Ludovic Obraniak Newspix / Na zdjęciu: Ludovic Obraniak

W 36. minucie spotkania Ludovic Obraniak tak wykonał rzut wolny, że dośrodkowana przez niego w pole karne rywali piłka dokręcała się w światło bramki. Żaden z obrońców nie interweniował i futbolówka wpadła do siatki ekipy z Tel Awiwu.

Jedne źródła przypisują zwycięskie trafienie Obraniakowi, a inne - jak samo Maccabi Hajfa - zaliczyły gola Henowi Ezrze, który rzekomo trącił piłkę głową, choć telewizyjne powtórki nie pozwalają rozstrzygnąć tego, kto ostatecznie był autorem bramki, która przesądziła o losach Pucharu Izraela.

Nawet jeśli gol nie zostanie zapisany na konto Obraniaka, to w najgorszym wypadku były reprezentant Polski zaliczył asystę przy bramce Ezry. 32-latek rozegrał pełne 90 minut i był wiodącą postacią Maccabi.

Dla Maccabi Hajfa to pierwszy od 1998 roku triumf w Pucharze Izraela, a dla Obraniaka to już trzecie tego typu trofeum w karierze. Wcześniej wygrywał Puchar Francji jako gracz LOSC Lille i Girondins Bordeaux.

Maccabi Hajfa - Maccabi Tel Awiw 1:0 (1:0)
1:0 - Ezra 63'