Martin Konczkowski: Nie przyjechaliśmy się podłożyć

Piłkarze Ruchu Chorzów w sobotę pokazali olbrzymie zaangażowanie i wolę walki. Nie przyniosło im to jednak punktów i Lechia wygrała 2:1 w meczu Ekstraklasy. W ocenie Martina Konczkowskiego zaważyła skuteczność gdańszczan w I połowie.

Michał Gałęzewski

Piłkarze Ruchu Chorzów do przerwy przegrywali 0:2. - Mimo szans nie strzeliliśmy bramki w pierwszej połowie, a Lechia tak. To ustawiło mecz. Chwilę później straciliśmy drugiego gola i było dużo ciężej. W drugiej połowie do końca walczyliśmy. Strzeliliśmy bramkę kontaktową, chcieliśmy pójść za ciosem, ale nie udało się. Nasza gra nie była taka zła, ale wynik tak - powiedział Martin Konczkowski.

W meczu była bardzo duża różnica pomiędzy grą piłkarzy w pierwszej i w drugiej połowie. - Właśnie te bramki dla Lechii zmieniły mecz. Gdybyśmy to my zaczęli skuteczniej, wszystko wyglądałoby inaczej. W drugiej połowie walczyliśmy - dodał obrońca chorzowskiego klubu.

Po golu dla Ruchu Chorzów, który strzelił Tomasz Podgórski nastąpiła nieoczekiwana przerwa. - Po bramce w bardzo ważnym momencie niestety sędziowie robili zmianę. Trudno mi to komentować, ale według mnie nie powinno tak być - ocenił Konczkowski.

Przed spotkaniem mówiło się o tym, że chorzowianie podłożą się gdańszczanom za sytuację po rundzie zasadniczej. - Na pewno dochodziły nas różne dziwne słuchy, ale na pewno nie przyjechaliśmy się podłożyć, tylko o zwycięstwo. Jechaliśmy do Gdańska zaangażowani, ale nie dało to punktów - zauważył Martin Konczkowski.