Eredivisie: Korona króla strzelców ucieka Arkadiuszowi Milikowi

W 31. kolejce Eredivisie Arkadiusz Milik zdobył swoją 19. ligową bramkę w sezonie, ale będący liderem klasyfikacji strzelców holenderskiej ekstraklasy Vincent Janssen z AZ Alkmaar skompletował czteropak i odskoczył goniącym go rywalom.

Maciej Kmita
PAP/EPA / OLAF KRAAK

Arkadiusz Milik był jednym z bohaterów spotkania Ajaksu z FC Utrecht (2:2). Jego zespół do 86. minuty przegrywał 0:2, ale zdołał uratować remis, a gola na wagę punktu zdobył właśnie Polak. W 89. minucie Milik wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Willema Janssena na nim samym.

To już 19. ligowa bramka reprezentant Polski w bieżącym sezonie i dzięki niej przeskoczył Dirka Kuyta z Feyenoordu Rotterdam i samodzielnie okupuje najniższy stopień podium klasyfikacji najlepszych strzelców Eredivisie.

Z drugiej strony po 31. kolejce strata Milika do będącego liderem tej klasyfikacji Vincenta Janssena wzrosła aż do sześciu trafień, ponieważ 22-letni napastnik AZ Alkmaar w spotkaniu z PEC Zwolle (5:1) skompletował czteropak. Przebudził się też Luuk de Jong z PSV Eindhoven i w meczu z Rodą Kerkrade ustrzelił dublet.

Do końca sezonu zasadniczego holenderskiej ekstraklasy zostały trzy kolejki, a potem odbędą się baraże o awans do Ligi Europy, ale pewne jest już to, że Ajax i PSV w nich nie wystąpią, więc Milik i de Jong będą mieli mniej szans na zdobycie korony króla strzelców.

Odnotujmy, że w 31. kolejce drugą bramkę w sezonie zdobył Piotr Parzyszek z De Graafschap. Jego gol uratował beniaminkowi remis w spotkaniu z Twente Enschede (1:1).