Premier League: Kosmiczny mecz i hat-trick w 7 minut!

West Ham United przegrywał z Arsenalem już 0:2, żeby w ciągu siedmiu minut prowadzić 3:2 i wszystkie gole zdobył Andy Carroll. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / FACUNDO ARRIZABALAGA

Arsenal od pierwszych minut zaczął atakować bramkę Młotów i już w 18. minucie wyszedł na prowadzenie. Alex Iwobi podał do idealnie ustawionego Mesuta Oezila, a Niemiec mając przed sobą Adriana uderzył w dalszy róg nie do obrony dla bramkarza. To był szósty ligowy gol Oezila w tym sezonie.

Bardzo dobrze w pierwszej odsłonie grał 19-letni Iwobi, który w 35. minucie dorzucił drugą asystę. Tym razem zagrał do Alexisa Sancheza i ten znalazł się sam na sam z bramkarzem. Okazji nie zmarnował i Arsenal miał komfortowe prowadzenie 2:0.

Nic nie wskazywało na to, że Młoty podniosą się - tym bardziej, że mocno przeciętnie prezentowały się. Tymczasem tuż przed przerwą po ładnym dośrodkowaniu Aarona Cresswella pojedynek główkowy wygrał Andy Carroll i strzelił kontaktowego gola.

Drugiego dorzucił w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, gdy "na raty" pokonał Ospinę. Pierwszy strzał zablokował Paulista, ale dobitka była już skuteczna.

Były snajper m.in. Liverpoolu był w niesamowitym gazie i w 52. minucie skompletował hat-trick. Ponownie otrzymał bardzo dobre dośrodkowanie i z trzech metrów trafił do siatki gości. To był drugi hat-trick w karierze w Premier League i trzy gole zdobył w zaledwie siedem minut.

Arsene Wenger szybko sięgnął po rezerwowych - Aarona Ramsey'a oraz Oliviera Girouda. Kanonierzy postawili wszystko na jedną kartę i dopięli swego. Po kombinacyjnej akcji Oezil podał do Welbecka, który z kolei odegrał na szósty metr do Laurenta Koscielnego, a ten precyzyjnym uderzeniem wyrównał losy spotkania.

Do końca spotkania dominował Arsenal, ale nie był w stanie zdobyć zwycięskiej bramki. Remis na Upton Park sprawia, że losy mistrzostwa Anglii zostały już doszczętnie pogrzebane.

West Ham United - Arsenal 3:3 (2:2)
0:1 - Mesut Oezil 18'
0:2 - Alexis Sanchez 35'
1:2 - Andy Carroll 44'
2:2 - Andy Carroll 45+2'
3:2 - Andy Carroll 52'
3:3 - Lauren Koscielny 70'

WHU: Adrian - James Tomkins (46' Emmanuel Emenike), Winston Reid, Angelo Ogbonna, Aaron Creswell, Manuel Lanzini, Mark Noble, Cheikhou Kouyate, Michail Antonio, Dimitri Payet, Andy Carroll.

Arsenal: David Ospina - Hector Bellerin, Gabriel Paulista, Laurent Koscielny, Nacho Monreal, Francis Coquelin (61' Aaron Ramsey), Mohamed Elneny, Mesut Oezil, Alex Iwobi, Alexis Sanchez, Danny Welbeck (82' Theo Walcott).

Żółte kartki: Andy Carroll, Michail Antonio (WHU).