23. kolejka Serie A: Niespodziewany remis Milanu

Pomimo, iż statystyki zdecydowanie przemawiały za AC Milanem, to piłkarze z Mediolanu niespodziewanie tylko zremisowali na stadionie San Siro z zamykającą ligową stawkę Regginą Calcio 1:1. Co prawda miejscowi, ale nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Adam Kiołbasa

W pierwszej części gry podopieczni Carlo Ancelottiego rozczarowali. Co prawda gospodarze stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje podbramkowe, ale żadnej z nich nie zdołali wykorzystać. Bramkę zdobyła za to Reggina Calcio, która niespodziewanie objęła prowadzenie w 33. minucie, kiedy to po asyście Bernardo Corradiego wpisał się Di Gennaro.

Po zmianie stron Rossoneri rzucili się do ataku, ale pomimo to dość długo nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Dopiero w 67. minucie na listę strzelców wpisał się Ricardo Kaka, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Pato Alexandre. W 76. strzelec bramki doznał kontuzji i poprosił o zmianę. Co prawda gospodarze do końca starali się rozstrzygnąć losy rywalizacji na swoją korzyść, ale nic z tego nie wyniknęło. W samej końcówce znakomite okazje zmarnował Pato. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry po kontrataku natomiast na listę strzelców mógł się wpisać Corradi.

Milan z 45 punktami na koncie zajmuje drugie miejsce w lidze i do będącego liderem Interu traci osiem oczek. Jeśli swój mecz wygra Juventus, wówczas wyprzedzi w tabeli Rossonerich, Bordowi zamykają ligową stawkę i mają zaledwie szesnaście punktów.

AC Milan - Reggina Calcio 1:1 (0:1)
0:1 - Di Gennaro 33'
1:1 - Kaka (k.) 67'

Milan: Abbiati, Zambrotta, Bonera, Maldini, Jankulovski, Beckham, Flamini, Ambrosini (56' Seedorf), Ronaldinho (65' F. Inzaghi), Kaka (78' Antonini), Pato.

Reggina: Campagnolo, Lanzaro, Valdez, Santos, Krajcik, Carmona, Cozza (90' Cirillo), Barilla, Costa, Di Gennaro (58' Sestu), Corradi.

Żółte kartki: Bonera, Flamini (Milan) oraz Campagnolo, Corradi, Barilla, Cozza, Carmona (Reggina).

Sędzia: Pierpaoli.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)