Holandia: Premierowy gol Piotra Parzyszka

W piątkowym meczu 27. kolejki Eredivisie z Rodą JC Kerkrade (3:0) swojego pierwszego gola w holenderskiej ekstraklasie zdobył Piotr Parzyszek z De Graafschap.

Maciej Kmita
Piotr Parzyszek / Piotr Parzyszek

Piotr Parzyszek zaczął mecz na ławce, do gry wszedł w 90. minucie, a kilkadziesiąt sekund później ustalił wynik spotkania na 3:0, wykorzystując błąd bramkarza, który odbił przed siebie piłkę po strzale Deana Koolhofa.

To pierwsze trafienie Polaka dla De Graafschap, do którego wrócił na początku lutego po dwuletniej przerwie. To równocześnie jego premierowy gol w holenderskiej ekstraklasie. 23-letni napastnik jest wychowankiem De Graafschap, a w I zespole tego klubu występował w latach 2012-2013. W 48 występach w holenderskiej II lidze zdobył wówczas 26 bramek.

To pierwsze zwycięstwo drużyny Parzyszka od 27 stycznia, gdy 3:1 pokonała ADO Den Haag. W sześciu kolejnych spotkaniach De Graafschap zdobyło tylko trzy punkty.

De Graafschap - Roda JC Kerkrade 3:0 (1:0)
1:0 - El Jebli 33'
2:0 - Popper 50'
3:0 - Parzyszek 90+1'

Źródło: TVP S.A.