Holandia: Arkadiusz Milik uczcił urodziny! Kolejny dublet Polaka!

Arkadiusz Milik sprawił sobie prezent na 22. urodziny i w niedzielnym meczu 25. kolejki Eredivisie z AZ Alkmaar (4:1) ustrzelił drugi z rzędu dublet. Dorobek Polaka to już 16 trafień i 11 asyst!

Maciej Kmita
PAP/EPA / OLAF KRAAK

Wszystko wskazuje na to, że Frank de Boer znów na dobre zaufał Arkadiuszowi Milikowi po dublecie, który reprezentant Polski ustrzelił przed tygodniem w spotkaniu z Excelsiorem Rotterdam (3:0).

Obchodzący w niedzielę 22. urodziny Milik znalazł się w "11" Ajaksu na mecz z AZ Alkmaar i w 14. minucie dał wicemistrzom Holandii prowadzenie 1:0, gdy po centrze Nemanji Gudelja wślizgiem skierował piłkę do bramki AZ.

Dwie kolejne bramki dla Ajaksu zdobył Davy Klaassen i po 53 minutach zespół Milika prowadził już 3:0. Chwilę po drugim trafieniu kapitana z boiska wyleciał Anwar El Ghazi. Grającego w przewadze rywala stać było tylko na zdobycie honorowej bramki, a w doliczonym czasie gry wynik meczu na 4:1 ustalił Milik, któremu asystował Klaassen.

To drugi z rzędu dublet Polaka, który teraz ma na koncie już 13 ligowych trafień, a licząc wszystkie rozgrywki, strzelił w bieżącym sezonie 16 goli. Jego dorobek uzupełnia 11 asyst.

To czwarte z rzędu zwycięstwo Ajaksu, ale jego strata do PSV Eindhoven nie maleje. Broniąca tytułu drużyna Phillipa Cocu kroczy od wygranej do wygranej i wciąż jest o jedno "oczko" przed Ajaksem.

Ajax Amsterdam - AZ Alkmaar 4:1 (2:0)
1:0 - Milik 14'
2:0 - Klaassen 28'
3:0 - Klaassen 53'
3:1 - Janssen 64'
4:1 - Milik 90'

Źródło: TVP S.A.