Bundesliga: Hannover 96 wygrał po ośmiu kolejnych porażkach! Wielki pech VfB Stuttgart

Sensacja w Stuttgarcie! Świetnie dysponowani ostatnio gospodarze przegrali 1:2 z zamykającym tabelę Hannoverem 96. Cenne wyjazdowe remisy wywalczyły beniaminki FC Ingolstadt 04 i SV Darmstadt 98.

Konrad Kostorz
RONNY HARTMANN / AFP / RONNY HARTMANN / AFP

Nie sposób było znaleźć argumenty dla typowania zwycięstwa Hannoveru w Stuttgarcie. Nie spodziewano się, że fatalnie ostatnio dysponowani Die Roten po serii ośmiu porażek (strzelili w tym okresie tylko dwa gole) zatrzymają dotychczasowego lidera rundy rewanżowej.

VfB wykreował mnóstwo dogodnych okazji bramkowych. Zwłaszcza przy stanie 1:1 hanowerczycy mieli ogrom szczęścia - raz wybili piłkę z linii bramkowej, raz koszmarnie spudłował Timo Werner, a kilkakrotnie, także w sytuacjach sam na sam, kapitalnie interweniował Ron-Robert Zieler. Goście po przerwie głównie się bronili i próbowali wyprowadzać nieśmiałe kontrataki. Można było odnieść wrażenie, że remis ich zadowoli. Przemysław Tytoń nie miał wiele pracy, ale jednak skapitulował.

W 83. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego mocny strzał głową oddał Christian Schulz, a Polak odbił piłkę wprost pod jego nogi i obrońca Hannoveru przy dobitce już się nie pomylił. Doświadczony defensor rzadko wpisuje się na listę strzelców, a na Mercedes-Benz Arena sztuka ta udała mu się dwukrotnie! W końcówce Stuttgart znów stwarzał sobie dogodne okazje i znów je marnował.

Tytoń nie popełnił błędów przy straconych golach, ale nie zaliczył też spektakularnych interwencji, z kolei Artur Sobiech pojawił się na boisku dopiero w 88. minucie. Od pierwszej minuty Thomas Schaaf wystawił w ataku nominalnego ofensywnego pomocnika Kenana Karamana.

Kolejny mały krok w kierunku utrzymania zrobił SV Darmstadt. Beniaminek wywiózł punkt z Bremy, a niewiele brakowało, by sięgnął po trzy "oczka". Ekipa Dirka Schustera w 82. minucie po "główce" Aytaca Sulu wyszła na prowadzenie i dopiero w samej końcówce weteran Claudio Pizarro pokonał Christiana Mathenię po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kibice broniącego się przed spadkiem Werderu mimo udanego finiszu mogą czuć niedosyt, bo z kim wygrywać, jeśli nie u siebie ze słabszym z beniaminków?

FC Ingolstadt nie dał się wyprzedzić w tabeli Hamburgerowi SV. Bawarczycy mają już na koncie 30 punktów po sprawiedliwym remisie na Volksparkstadion. Na trafienie Josipa Drmicia odpowiedź znalazł po dośrodkowaniu z kornera Lukas Hinterseer, a więcej goli w Hamburgu już nie padło. Artjoms Rudnevs zagrał do 79. minuty, po czym zmienił go Pierre-Michel Lasogga.

VfB Stuttgart - Hannover 96 1:2 (1:1)
1:0 - Werner 18'
1:1 - Schulz 32'
1:2 - Schulz 83'

Stuttgart: Tytoń - Grosskreutz, Schwaab, Niedermeier, Insua - Die (76' Harnik) - Rupp, Maxim, Gentner, Kostić - Werner (76' Kraweć).

Hannover: Zieler - Sakai, Sane, Schulz, Sorg - Yamaguchi, Hoffmann - Fossum (88' Sobiech), Kiyotake (90+2' Anton), Wolf (76' Klaus) - Karaman.

Hamburger SV - FC Ingolstadt 04 1:1 (1:0)
1:0 - Drmić 7'
1:1 - Hinterseer 61'

Werder Brema - SV Darmstadt 98 2:2 (1:1) 1:0 - Ujah 33' 1:1 - Wagner (k.) 44' 1:2 - Sulu 82' 2:2 - Pizarro 89'