Sparingowo: Wysokie zwycięstwo Zagłębia Sosnowiec

Piłkarze beniaminka I ligi poszli za ciosem. Po tym jak w zeszłym tygodniu odnieśli pierwszą wygraną w bieżącym okresie przygotowawczym, drugi triumf przyszedł im wręcz z łatwością.

Olga Krzysztofik

Zagłębie Sosnowiec nie dało najmniejszych szans IV-ligowemu Górnikowi Piaski. Ponadto w sparingu zadebiutował najnowszy nabytek zespołu, Hiszpan Carles Martinez.

W całym spotkaniu sosnowiczanie zdobyli aż osiem bramek, z czego trzy w pierwszej połowie. Worek goli otworzyli w 13. minucie. Wtedy to obrońca Górnika chciał zagrać do swojego bramkarza, lecz piłka zatrzymała się na wodzie i wykorzystał to Adrian Paluchowski, który wyłożył ją do Michała Fidziukiewicza, a ten dokończył dzieła.

Sześć minut później Jakub Wilk dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Łukasza Sołowieja, który trafił pod poprzeczkę. W kolejnych minutach na boisku przeważali piłkarze Zagłębia, a wciąż aktywny był Paluchowski, który swoją grę ukoronował trafieniem. Tuż przed przerwą wykończył on podanie Jovana Ninkovicia, ustalając wynik na 3:0.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a sosnowiczanie poprawili swoją skuteczność. Tuż po wznowieniu bramkarza Górnika pokonał junior, Fabian Klama. W 56. minucie Jakub Arak popisał się techniką, przełożył piłkę na drugą nogę i bez problemu podwyższył wynik na 5:0. Natomiast w 73. minucie w polu karnym sfaulowany został Martin Pribula, który znacząco ucierpiał w starciu z rywalem. Rzut karny wykorzystał Sebastian Dudek.

Sześć minut później piłkarskim kunsztem wykazał się jeden z nowych piłkarzy Zagłębia, a mianowicie Michał Bajdur. Zgotował on prawdziwe show w polu karnym, położył rywali na murawie i przerzucił piłkę nad leżącym bramkarzem. W 88. minucie rezultat na 8:0 atomowym strzałem ustalił Arak.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Piaski 8:0 (3:0)

Skład Zagłębia Sosnowiec:

I połowa: Perdijić - Sierczyński, Sołowiej, Krzykowski, Ninković - Martinez, Klama - Ryndak, Fidziukiewicz, Wilk - Paluchowski.

II połowa: Fabisiak - Fonfara, Vezalov, Markowski, Udovicić - Matusiak, Dudek - Bajdur, Bartczak, Pribula - Arak.