Ligue 1: Zlatan Ibrahimović królem PSG

Dwa gole i asysta to dorobek Zlatana Ibrahimovicia w sobotnim meczu Ligue 1 pomiędzy Paris Saint-Germain a Stade Reims. Mistrzowie Francji wygrali 4:1.

Bartosz Zimkowski
PAP / PAP/EPA/YOAN VALAT

Od pierwszych fragmentów Paris Saint-Germain przeważało i już po dwunastu minutach wyszło na prowadzenie. Gregory van der Wiel podłączył się do ofensywnej akcji i otrzymał idealne podanie od Zlatana Ibrahimovica. Miał przed sobą tylko bramkarza i okazji nie zmarnował, posyłając piłkę obok niego. Było to dla niego drugie trafienie w tym sezonie.

Dość niespodziewanie Stade Reims wyrównało w 33. minucie. Najpierw niepotrzebnie przed własnym polem karnym sfaulował van der Wiel. Piłka została dośrodkowana z rzutu wolnego, gdzie pojedynek główkowy wygrał Prince Oniangue i uprzedził Kevina Trappa, który dodatkowo wpadł we własnego zawodnika.

Chwilę później z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Angel di Maria, ale paryżanie jeszcze przed przerwą dwukrotnie skierowali futbolówkę do siatki przeciwnika. W 43. minucie goście mieli kilka okazji, żeby wybić piłkę, ale ta za każdym razem wracała do "Ibry", który w końcu wpakował ją do bramki.

W doliczonym czasie gry gospodarze zbyt łatwo dostali się w pole karne Reims i Edinson Cavani znalazł się sam na sam z bramkarzem. Technicznym, płaskim strzałem zdobył gola. Piękną asystą popisał się Zlatan Ibrahimović.

Po zmianie stron na murawie nie zameldował się już Marco Verratti. Prawdopodobnie uraz wyeliminował z gry środkowego pomocnika.

PSG nadal przeważało i szukało czwartego gola. Znalazło go dopiero w 68. minucie. Zlatan Ibrahimović idealnie złożył się do strzału po dośrodkowaniu van der Wiela, ale był na metrowym spalonym czego nie zauważył sędzia liniowy. Szwed mógł zatem celebrować drugą bramkę podczas sobotniego wieczoru.

Wynikiem 4:1 zakończył się pojedynek na Parc des Princes i PSG wygrało po raz jedenasty przed własną publicznością. W tabeli Ligue 1 ma na koncie już 73 punkty - o 27 więcej od drugiego AS Monaco.

Paris Saint-Germain - Stade Reims 4:1 (3:1)
1:0 - Gregory van der Wiel 12'
1:1 - Prince Oniangue 33'
2:1 - Zlatan Ibrahimović 43'
3:1 - Edinson Cavani 45+1'
4:1 - Zlatan Ibrahimović 68'

PSG: Kevin Trapp - Gregory van der Wiel, Thiago Silva, David Luiz, Rafał Kurzawa, Thiago Motta (72' Marquinhos), Adrien Rabiot, Marco Verratti (46' Blaise Matuidi), Angel di Maria (40' Lucas Moura), Edinson Cavani, Zlatan Ibrahimović.

Reims: Johann Carrasso - Franck Signorino, Abdelhamid El Kaoutari, Mickael Tacalfred, Aissa Mandi, Antoine Conte (64' Aly Ndom), Jaba Kankava, Antoine Devaux, Prince Oniangue, Thievy Bifouma (76' Odair Fortes), Nicolas De Preville (50' Alhassane Bangoura).

Żółte kartki: Gregory van der Wiel, Edinson Cavani (PSG).