Sebastian Mila: Od początku mozolnie realizowaliśmy nasz plan

Dla Sebastiana Mili sobotni mecz był szczególny. Piłkarze Lechii pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała, a on mając ponownie opaskę kapitana strzelił pierwszego gola na stadionie w Gdańsku dla swojego klubu.

Michał Gałęzewski
PAP/Piotr Wittman PAP / PAP/Piotr Wittman / PAP/Piotr Wittman

W pierwszej połowie sobotniego meczu, Lechia Gdańsk remisowała bezbramkowo z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Gol Sebastiana Mili z karnego podczas, gdy goście grali w dziewięcioosobowym składzie otworzył worek z bramkami. Była to jego pierwsza bramka dla Lechii w Gdańsku po powrocie do tego klubu. - Bardzo się cieszę, że strzeliłem gola, ale najważniejsze że wygraliśmy - powiedział Sebastian Mila.

Gdańszczanie od początku mieli dużo częściej piłkę niż ich rywale. - Wiedziałem, że wygramy to spotkanie. Byliśmy zdeterminowani i od początku mieliśmy swój plan, który mozolnie realizowaliśmy. W końcu doszliśmy do takiego momentu, że mieliśmy pomysł na strzelenie bramek - dodał w rozmowie z WP SportoweFakty.

Po 21. kolejkach rozegranych w 2015 roku, Lechia zajmowała miejsce tuż nad strefą spadkową. Po sobotnim zwycięstwie gdańszczanie skoczyli na ósme miejsce. - Start był dla nas szalenie ważny. Nie ulega to wątpliwości, że bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Teraz czekamy na mecz z Koroną Kielce - zauważył Mila.

Czy po wygranej 5:0 jest sens zastanawiać się co by było, gdyby pod koniec pierwszej połowy dwaj piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała nie otrzymali czerwonych kartek? - Trudno mi powiedzieć. Od początku realizowaliśmy swoje założenia i nie czułem, że cokolwiek idzie nie po naszej myśli - zakończył kapitan Lechii Gdańsk.

Źródło: TVP S.A.