Sparingowo: Porażka Cracovii z III-ligowcem

W pierwszym sparingu w czasie przygotowań do rundy wiosennej Cracovia przegrała 2:3 z Górnikiem Wałbrzych. Meczem z liderem dolnośląsko-lubuskiej grupy III ligi Pasy zakończyły tygodniowe zgrupowanie w Wałbrzychu.

Maciej Kmita

Cracovia objęła prowadzenie w 26. minucie po akcji w trójkącie Marcin Budziński-Jakub Wójcicki-Erik Jendrisek. Po prostopadłym podaniu pierwszego Wójcicki spod końcowej linii wycofał piłkę do Słowaka, który z bliska pokonał bramkarza rywali.

W II tercji (grano 3x 30 minut) rozstrzelał się Marcin Orłowski. 28-letni Górnika zdobył trzy bramki w ciągu 13 minut. Na hat-trick Orłowskiego odpowiedział testowany w Pasach Przemysław Pyrdek z Resovii. Gol 20-latka ustalił wynik spotkania.

W barwach Cracovii zadebiutował sprowadzony z Chelsea Londyn Hubert Adamczyk.

Sparingiem z Górnikiem Pasy zakończyły zgrupowanie w Wałbrzychu. W kolejnej grze kontrolnej krakowianie zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz. Mecz z I-ligowcem zostanie rozegrany 20 stycznia w Krakowie.

Górnik Wałbrzych - Cracovia 3:2 (0:1, 3:2)
0:1 - Jendrisek 26'
1:1 - Orłowski 31'
2:1 - Orłowski 39'
3:1 - Orłowski 44'
3:2 - Pyrdek 57'

Skład Cracovii:

I tercja: Sandomierski - Wójcicki, Sretenović, Wołąkiewicz, Zejdler - Dąbrowski, Budziński - Wdowiak, Kapustka, Jendrisek - Diabang.

II tercja: Sandomierski (Stępniowski) - Deleu, Rymaniak, Polczak, Jaroszyński - Cetnarski, Covilo - Rakels, Adamczyk, Pyrdek - Zjawiński.

III tercja: Stępniowski - Deleu, Jadanowski, Rymaniak, Jaroszyński - Argasiński, Adamczyk - Surma, Kiebzak, Pyrdek - Szewczyk.