Puchar Ligi Francuskiej: Awans PSG z pomocą sędziów, znamy wszystkich półfinalistów

Zdjęcie okładkowe artykułu: EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON
EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Ćwierćfinałowy hit Pucharu Ligi Francuskiej dla Paris Saint-Germain! Mistrz Francji pokonał Olympique Lyon 2:1, choć jednego z goli zdobył nieprawidłowo.

Zespół Laurenta Blanca prowadził od 17. minuty po tym jak w kolosalnym zamieszaniu w polu bramkowym do siatki trafił Adrien Rabiot. Właśnie w tej sytuacji fatalnie pomylił się sędzia, który nie zauważył, że autor gola chwilę wcześniej wygarnął piłkę już zza linii końcowej.

Tuż przed przerwą Les Gones wyrównali, a piękną bramkę potężną bombą pod poprzeczkę zdobył Corentin Tolisso. Ostatnie słowo należało jednak do mistrza Francji i w 73. minucie po błyskawicznej kontrze decydującego gola zdobył Lucas Moura.

Nieco wcześniej awans zapewniło sobie Lille OSC, które wygrało po rzutach karnych z EA Guingamp. Do fazy półfinałowej zakwalifikowały się również Girondins Bordeaux oraz Toulouse FC.

ĆWIERĆFINAŁY PUCHARU LIGI FRANCUSKIEJ:

EA Guingamp - Lille OSC 0:0, rzuty karne 2:4

Paris Saint-Germain - Olympique Lyon 2:1 (1:1) 1:0 - Adrien Rabiot 17' 1:1 - Corentin Tolisso 42' 2:1 - Lucas Moura 73'

Dariusz Dziekanowski: Jesteśmy prawie pewni medalu Polski na Euro 2016