1/4 Copa del Rey: Barcelona i Sevilla grają dalej

Dopiero w ostatnich sekundach Sevilla zdobyła gola na wagę 1/2 finału w pojedynku z Valencią. Do półfinałów awansowała także FC Barcelona. W derbowym meczu podopieczni Pepe Guardioli okazali się lepsi od Espanyolu, choć Los Pericos zabrakło zaledwie jednej bramki do kolejnej rundy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Bardzo dobrze spotkanie z Sevillą rozpoczęła Valencia, która już w 8. minucie po główce Carlosa Marcheny wyszła na prowadzenie. Od tego momentu Andaluzyjczycy musieli strzelić dwie bramki. Przewaga Nietoperzy jednak topniała, a rywalom udało się doprowadzić do wyrównania. Wiele emocji przyniosła końcówka meczu, kiedy to Sebastien Squillaci na minutę przed końcem zdobył decydującego gola. W ten sposób zwycięzca poprzedniej edycji musi się pożegnać z Copa del Rey już w ćwierćfinale. Przypomnijmy, że finał tegorocznych rozgrywek odbędzie się właśnie na stadionie Nietoperzy - Estadio Mestalla.

Emocje mieliśmy także w drugim spotkaniu. FC Barcelona podejmowała Espanyol i tym razem w derbach padło aż pięć bramek. Wydawało się, że Blaugrana pewnie rozniesie Los Pericos, szczególnie, że mieli dużą przewagę i po 56. minutach prowadzili 3:0. Później jednak przypadkową bramkę zdobyli goście, a po błędzie Jose Pinto padł gol kontaktowy. Espanyol nie miał jednak wystarczającego potencjału i nie potrafił po raz kolejny pokonać defensywy lidera.

Sevilla - Valencia 2:1 (1:1)
0:1 - Marchena 8'
1:1 - Kanoute 36'
2:1 - Squillaci 89'

Pierwszy mecz: 2:3
Awans: Sevilla

FC Barcelona - Espanyol Barcelona 3:2 (1:0)
1:0 - Bojan 35'