Puchar Anglii: Bramka Rasiaka, obrońca trofeum za burtą

Sobota była głównym dniem, kiedy rozgrywana została czwarta runda Pucharu Anglii. Bramkę w tej fazie rozgrywek zdobył napastnik Watford Grzegorz Rasiak. Szerszenie awansowały do piątej rundy - podobnie jak Chelsea Londyn i Manchester United. Zawiódł za to obrońca trofeum, drużyna Portsmouth.

Pierwszym sobotnim meczem czwartej rundy FA Cup był pojedynek pomiędzy Hartlepool, a West Ham United. Zespół z League One w poprzedniej fazie sprawił na swoim stadionie niespodziankę, bowiem wyeliminował z rozgrywek Stoke City. Teraz inny przedstawiciel Premiership nie dał się zaskoczyć. Młoty wygrały 2:0 dzięki fantastycznej końcówce w pierwszej połowie. To wówczas zdobyły dwie bramki i awansowały do piątej rundy.

Grzegorz Rasiak w składzie Watford pojawił się od pierwszej minuty. Jednak na początku bramki zdobyli jego koledzy z drużyny. W 67. minucie Rasiak zagrał piłkę głową do Willa Hoskinsa, a ten zdobył bramkę. 180 sekund później Polak lewą nogą pokonał bramkarza rywali Juliana Peroniego. Wówczas Watford prowadziło 4:1, ale Orły zdołały zdobyć jeszcze dwie bramki. Oby były dziełem Paula Iffila. Rasiak grał do 77. minuty.

Na swoim stadionie Chelsea Londyn podejmowała drugoligowe Ipswich Town. The Blues wygrali 3:1, a bohaterem spotkania został Michael Ballack, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Jedną bramkę dorzucił Frank Lampard, ale The Blues po pierwszej połowie zaledwie remisowali 1:1.

Nie popisała się Aston Villa. Czwarty zespół ligi zaledwie zremisował z Doncaster Rovers 0:0. The Villans mieli mnóstwo okazji do zdobycia bramki. Królował w tym Gabriel Ahgnonlahor, który sam mógł strzelić przynajmniej trzy gole. Jeszcze bardziej rozczarował obrońca trofeum Portsmouth. The Pompey przegrali przed własną publicznością z drugoligową Swansea City 0:2.

Awansowały za to inne zespoły z Premiership. Hull City nie miało problemów z awansem pokonując Millwall 2:0. Większe problemy miało natomiast Fulham. The Cottagers remisowali 2:2 z Kettering, ale w ostatnich sekundach zdobyli dwie bramki i wygrali 4:2. Na ciężkim terenie w Wolverhampton Wanderers wygrało za to Middlesbrough. W The Championship Wilki nie mają sobie równych, a tymczasem teraz musieli uznać wyższość Boro.

Wisieńka na torcie czekała kibiców ligi angielskiej na koniec sobotnich zmagań. Manchester United podjął na własnym stadionie Tottenham Hotspur. Emocje zaczęły się już w szóstej minucie, kiedy Roman Pawluczenko głową pokonał Bena Fostera. Jedynie na ławce rezerwowych usiadł Tomasz Kuszczak. Jednak do końca pierwszej połowy to gospodarze dominowali. Bramki zdobyli w odstępnie 60. sekund. Najpierw Paul Scholes kropnął za pola karnego, a po chwili Dimitar Berbatov ustalił wynik spotkania. Czerwone Diabły awansowały do piątej rundy.