Snajper Leicester City jeden mecz od rekordu Premier League!

Dzięki trafieniu z rzutu karnego w potyczce z Watfordem Jamie Vardy jest już o krok od wyrównania rekordu Premier League, ustanowionego ponad 12 lat temu!

Szymon Mierzyński
Newspix

W starciu z beniaminkiem (2:1) snajper Leicester City wykorzystał w 66. minucie jedenastkę, strzelając gola w dziewiątym z rzędu ligowym występie!

W ten sposób Jamie Vardy został wiceliderem klasyfikacji, której przewodzi Ruud van Nistelrooy. Holender dzierży najdłuższą serię dziesięciu spotkań, w których pokonywał bramkarzy rywali. Miała ona miejsce w 2003 roku.

28-latek ma sporą szansę na wyrównanie osiągnięcia byłego napastnika Manchesteru United, bowiem w następnej serii (już po przerwie reprezentacyjnej) jego zespół zmierzy się z bardzo przeciętnie grającym Newcastle United.

Jeśli Vardy zechce pobić rekord van Nistelrooya, będzie musiał trafić do siatki także w następnym pojedynku z Czerwonymi Diabłami.