Zorganizowane grupy kibiców Ruchu nie zobaczą aż 13 następnych spotkań wyjazdowych drużyny - poinformował chorzowski klub. Fani Niebieskich na wyjazd nie pojadą zatem do końca sezonu!

Redakcja
Redakcja
PAP/Jacek Bednarczyk PAP / PAP/Jacek Bednarczyk

Komisja Ligi Ekstraklasy SA odwiesiła zakaz wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców Ruchu Chorzów na trzy mecze Ekstraklasy. "Ponadto Komisja nałożyła karę zakazu wyjazdów na kolejnych dziesięć meczów ligowych. W sumie zorganizowane grupy fanów Ruchu Chorzów nie zobaczą aż 13 następnych spotkań wyjazdowych" - informuje ruchchorzow.com.pl.

Co oznacza to w praktyce? Fani Ruchu na wyjazd nie pojadą do końca obecnego sezonu! Możliwa jest opcja, że kara obowiązywać będzie jeszcze w przyszłym sezonie. Na klub nie nałożono żadnej kary finansowej, zobowiązano jedynie do pokrycia strat wyrządzonych na stadionie Wisły w sektorze gości.

Kara to efekt niewłaściwego zachowania kibiców Ruchu Chorzów podczas wyjazdowego meczu z Wisłą Kraków (0:0). Piątkowe spotkanie 14. kolejki Ekstraklasy zostało przerwane przez zachowanie kibiców Niebieskich. Po godzinie gry fani chorzowskiego klubu użyli środków pirotechnicznych i obrzucili nimi pole gry, przez co sędzia Tomasz Kwiatkowski podjął decyzję o przerwaniu gry.

Nieplanowana przerwa w grze trwała ok. trzech minut. Po wznowieniu spotkania kibice Ruchu w dalszym ciągu używali materiałów pirotechnicznych, ale sędzia Kwiatkowski nie miał podstaw do kolejnego przerwania gry. Mecz Wisła - Ruch obejrzało na żywo z trybun Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana 13 850 osób. Aż 1600 widzów przyjechało do Krakowa z Chorzowa.

Źródło: ruchchorzow.com.pl

Czy kara dla kibiców Ruchu Chorzów nie jest zbyt surowa?