Serie A: Fiorentina zdemolowała rywala w 20 minut, Błaszczykowski na ławce

W ramach 11. kolejki Serie A Fiorentina pokonała na własnym boisku Frosinone. Pierwszy raz w ligowych rozgrywkach cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Jakub Błaszczykowski.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Trener Fiorentiny, Paulo Sousa, po nieco słabszych występach zdecydował się posadzić na ławce rezerwowych Jakuba Błaszczykowskiego, który dodatkowo w środku tygodnia uskarżał się na bóle w kolanie. Zamiast Polaka, w meczu z Frosinone, na prawym skrzydle pojawił się Ante Rebić.

Sousa ze swojego wyboru mógł być zadowolony już po 24. minutach. Chorwat tak dośrodkował piłkę ze skrzydła, że ta wpadła wprost w okienko zdezorientowanego Massimo Zappino. To był dopiero początek koszmaru beniaminka. W ciągu nieco ponad kwadransa gospodarze zdobyli bowiem 3 kolejne bramki i na przerwę schodzili z prowadzeniem 4:0!

W 29. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego na gola piętką zamienił Gonzalo Rodriguez, a po chwili po faulu na Matiasie Fernandezie sędzia wskazał na "wapno". Warto zaznaczyć, że Chilijczyk oprócz wywalczenia jedenastki, zanotował asysty przy dwóch pierwszych golach. Z rzutu karnego po raz 4. do siatki w tym sezonie trafił Khouma Babacar, a dzieła zniszczenia w pierwszej połowie dopełnił Mario Suarez.

Wysokie prowadzenie sprawiło, że w drugiej połowie kibice nie byli świadkami wielkiego widowiska. Dopiero w samej końcówce zrobiło się ciekawie. Joan Verdu trafił bowiem w poprzeczkę, a w odpowiedzi po świetnej akcji Samuele Longo bramkę na otarcie łez zdobył Alessandro Frara.

Błaszczykowski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Taka sytuacja w nowym zespole zdarzyła mu się po raz drugi - poprzednio w konfrontacji Ligi Europy z Lechem Poznań.

ACF Fiorentina - Frosinone Calcio 4:1 (4:0)
1:0 - Ante Rebić 24'
2:0 - Gonzalo Rodriguez 29'
3:0 - Khouma Babacar (k.) 31'
4:0 - Mario Suarez 43'
4:1 - Alessandro Frara 87'

ACF Fiorentina: Ciprian Tatarusanu (71' Luca Lezzerini) - Nenad Tomović, Gonzalo Rodriguez, Facundo Roncaglia (59' Giuseppe Rossi) - Ante Rebić, Milan Badelj, Mario Suarez, Manuel Pasqual - Matias Fernandez, Borja Valero - Khouma Babacar (46' Joan Verdu).

Frosinone Calcio: Massimo Zappino - Matteo Ciofani, Modibo Diakite, Davide Bertoncini, Roberto Crivello - Luca Paganini, Raman Chibsah (62' Massimiliano Carlini), Paolo Sammarco (75' Robert Gucher), Alessandro Frara - Daniel Ciofani (61' Samuele Longo), Daniele Verde.

Żółta kartka: Luca Paganini (Frosinone).