Liga Europy: Liverpool trzeci raz bez wygranej! "Czerwień" Jędrzejczyka, rewelacyjne Molde i Sion

W drugim meczu pod wodzą Juergena Kloppa Liverpool FC nie zdołał pokonać u siebie Rubinu Kazań. Komplet punktów po trzech kolejkach ma SC Braga, która wygrała z Olympique Marsylia.

Konrad Kostorz
PETER POWELL / PETER POWELL
The Reds w debiucie Juergena Kloppa bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Tottenhamem. Niemiec przywitał się z kibicami na Anfield w spotkaniu z Rubinem Kazań, w którym Liverpool liczył na pierwszą wygraną w tej edycji Ligi Europy po remisach 1:1 z FC Sion i Bordeaux. Mecz nie ułożył się jednak pomyślnie dla Anglików - już w 15. minucie po dalekim zagraniu Olega Kuzmina Marko Dević wygrał pojedynek z Simonem Mignoletem.

Asystujący obrońca Rubinu jeszcze przed przerwą został ukarany dwiema żółtymi kartkami i musiał opuścić boisko. Tuż po tym do wyrównania doprowadził Emre Can. Reprezentant Niemiec z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki po zgraniu głową Divocka Origiego. Po zmianie stron do ataków przystąpili gospodarze, ale brakowało im wykończenia akcji oraz szczęścia. Kilka razy bezskutecznie próbował Roberto Firmino, a w 80. minucie strzał Christiana Benteke zatrzymał się na słupku.

Liverpool jest wiceliderem, a przewagę nad resztą stawki powiększył debiutujący w fazie grupowej Ligi Europy Sion. Szwajcarzy sprawili kolejną niespodziankę i odprawili silniejsze kadrowo Girondins Bordeaux. Na czele tabeli grupy A, jednej z najmocniej obsadzonych, pozostaje zupełnie nieoczekiwanie norweskie Molde FK, które pokonało u siebie Celtic. Ajax bez Arkadiusza Milika w składzie uległ Fenerbahce i spadł na ostatnie miejsce w tabeli.

Zaskakują nie tylko Szwajcarzy oraz Norwegowie, ale również mający na koncie 9 punktów Austriacy z Rapidu Wiedeń, choć ich domowa wygrana z Viktorią Pilzno nie jest niespodzianką. SC Braga również wyłącznie zwycięża, choć pokonanie Olympique zapewniła sobie dopiero w samej końcówce rywalizacji.

Krasnodar wywiózł cenny remis z Grecji i pozostał wiceliderem, mimo że zawodów nie dokończył Artur Jędrzejczyk. Reprezentant Polski w 19. minucie otrzymał żółtą kartką, a ponownie trafił do notesu arbitra w 88. minucie i nie będzie mógł wystąpić w rewanżu, który odbędzie się za dwa tygodnie.

Dodajmy, że jedynymi zespołami bez punktów po trzech kolejkach są albańskie Skenderbeu Korcze oraz białoruskie Dinamo Mińsk, które doznało klęski w wyjazdowym starciu z Villarrealem.

GRUPA A

Fenerbahce Stambuł - Ajax Amsterdam 1:0 (0:0)
1:0 - Fernandao 89'

Molde FK - Celtic Glasgow 3:1 (2:0) 1:0 - Ola Kamara 11' 2:0 - Vegard Forren 18' 2:1 - Kris Commons 55' 3:1 - Mohamed Elyounoussi 56'

1:1 - Emre Can 37'

Czerwona kartka: Oleg Kuzmin /36' za drugą żółtą/ (Rubin Kazań).

Girondins Bordeaux - FC Sion 0:1 (0:1)
0:1 - Leo Lacroix 21'

Czerwona kartka: Wahbi Khazri /84' za drugą żółtą/ (Girondins Bordeaux).

PAOK Saloniki - FK Krasnodar 0:0

Czerwone kartki: Jairo /89' za drugą żółtą (PAOK Saloniki) oraz Artur Jędrzejczyk /88' za drugą żółtą/ (FK Krasnodar).

1:4 - Gonzalo Higuain 90+4'

Legia Warszawa - Club Brugge 1:1 (0:1) 0:1 - Davy De Fauw 39' 1:1 - Michał Kucharczyk 51'

Liga Europy, gr. D 2015/2016

1 SSC Napoli 6 6 0 0 22:3 18
2 FC Midtjylland 6 2 1 3 6:12 7
3 Club Brugge 6 1 2 3 4:11 5
4 Legia Warszawa 6 1 1 4 4:10 4

GRUPA E

Rapid Wiedeń - Viktoria Pilzno 3:2 (1:1)
0:1 - Michal Duris 12'
1:1 - Steffen Hofmann 34'
2:1 - Louis Schaub 52'
3:1 - Thanos Petsos 68'
3:2 - Patrik Hrosovsky 76'

Villarreal CF - Dinamo Mińsk 4:0 (2:0) 1:0 - Cedric Bakambu 17' 2:0 - Cedric Bakambu 32' 3:0 - Roberto Soldado 61' 4:0 - Eric Bailly 71'