Dwa gole Pawła Posmyka w Pucharu Ligi Fińskiej

Kilka dni temu do Skandynawii wyjechał zawodnik Warty Poznań - Paweł Posmyk. Napastnik jest obecnie testowany przez klub z fińskiej ekstraklasy - FC Turun Palloseura. Umiejętności Polaka były sprawdzane w sobotnim spotkaniu Pucharu Ligi (Liigacup).

Wojciech Święch

Zespół TPS podjął przed własną publicznością Kuopion Palloseura. Gospodarze objęli prowadzenie w 16. minucie. Wówczas Posmyk z odległości 3 metrów pewnie wpakował futbolówkę do siatki. Nasz rodak wpisał się na listę strzelców także w 57. minucie. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu z Turku w stosunku 5:1.

Posmyk zagrał całe spotkanie. Po dobrym występie napastnik ma bardzo duże szanse na pozostanie w klubie FC TPS.

- Posmyk to mocny zawodnik, który jest dobry szczególnie w pojedynkach powietrznych, ale pod koniec meczu był bardzo zmęczony - powiedział trener Turun Palloseura, Martti Kuusela.

FC Turun Palloseura - Kuopion Palloseura 5:1 (2:0)
1:0 - Posmyk 16'