2. Bundesliga: Drugi gol Piosska dla Kaiserslautern, Klich rezerwowym także po zmianie trenera

Były młodzieżowy reprezentant Polski Marcus Piossek dobrze wprowadził się do 1.FC Kaiserslautern i miał udział w zwycięstwie 3:0 Czerwonych Diabłów nad Fortuną Duesseldorf w 10. kolejce 2. Bundesligi.

Konrad Kostorz
Zespół z Fritz-Walter Stadion odżył po zmianie trenera. Pod wodzą Konrada Fuenfstuecka K'lautern pokonał 2:1 VfL Bochum i wygrał z Fortuną Duesseldorf. W piątkowym pojedynku od pierwszego gwizdka zagrali Marcus Piossek oraz Kacper Przybyłko, a skrzydłowy w 11. minucie wykorzystał podanie Chrisa Loewe i pokonał Michaela Rensinga.

Piossek wystąpił do 74. minuty, natomiast Przybyłko rozegrał całe zawody. Niestety zmiana szkoleniowca nie poprawiła sytuacji Mateusza Klicha, który nadal jest tylko rezerwowym i po 10 kolejkach ma rozegrane w lidze zaledwie 114 minut.

Czerwone Diabły pną się w ligowej tabeli i zajmują już 6. pozycję. Prowadzi SC Freiburg przed VfL Bochum oraz FC St. Pauli.

1.FC Kaiserslautern - Fortuna Duesseldorf 3:0 (1:0)
1:0 - Piossek 11'
2:0 - Vucur 54'
3:0 - Colak 90+2'