LM: Wielka dramaturgia i dwa samobóje! Historyczny remis FK Astana!

Niesamowite emocje w Astanie! Mistrz Kazachstanu wyszarpnął jeden punkt w starciu z Galatasaray Stambuł, a ostatni kwadrans rozpalił kibiców do czerwoności! Padły w nim trzy gole, w tym dwa samobójcze!

Szymon Mierzyński
PAP

Publiczność na Astana Arenie wspierała gospodarzy żywiołowym dopingiem, ale pierwsza połowa należała zdecydowanie do Turków. W premierowym kwadransie dwie świetne okazje miał Wesley Sneijder, lecz Nenad Erić kapitalnie obronił jego soczysty strzał z dystansu, a później Holender chybił z ostrego kąta.

Wynik otworzył w 31. minucie Bilal Kisa. 32-latek huknął ze sporej odległości i kompletnie zaskoczył golkipera FK Astana, który się zawahał, przez co nie zdążył z interwencją.

Po pierwszej części wydawało się, że faworyt bez trudu sięgnie po komplet oczek. Piłkarze ze Stambułu spoczęli jednak na laurach i po przerwie skupili się tylko na pilnowaniu skromnego prowadzenia. Efekt? W 77. minucie stracili bramkę. Hakan Balta tak fatalnie przeciął dośrodkowanie Juniora Kabanangi, że zaliczył trafienie samobójcze.

To nie był koniec kuriozalnych sytuacji, bo w samej końcówce padły jeszcze dwa dziwaczne gole! Turcy odzyskali prowadzenie po koszmarnej pomyłce Ericia, który chciał zastopować niezbyt groźną centrę Sinana Gumusa, jednak wypiąstkował piłkę... wprost do własnej siatki. Z kolei gol na 2:2 padł po zbyt krótkim wybiciu futbolówki przez Fernando Muslerę i uderzeniu głową z 18 metrów (!) byłego zawodnika Jagiellonii Białystok, Rogera Canasa.

Po remisie w Astanie oba zespoły mają na koncie po jednym oczku i ustępują Atletico Madryt oraz Benfice Lizbona, które wieczorem zmierzą się w bezpośrednim starciu.

FK Astana - Galatasaray Stambuł 2:2 (0:1)
0:1 - Bilal Kisa 31'
1:1 - Hakan Balta (sam.) 77'
1:2 - Nenad Erić (sam.) 86'
2:2 - Roger Canas 89'

FK Astana: Nenad Erić - Branko Ilić, Marin Anicić, Jewgienij Postnikow, Dmitrij Szomko, Baurżan Dżolczijew (78' Tanat Nuserbajew), Nemanja Maksimović, Roger Canas, Foxi Kethevoama (82' Serikżan Mużikow), Georgij Żukow (89' Aleksiej Sczetkin), Junior Kabananga.

Galatasaray Stambuł: Fernando Muslera - Jason Denayer, Semih Kaya, Hakan Balta, Lionel Carole, Selcuk Inan, Bilal Kisa (81' Sinan Gumus), Lukas Podolski (68' Jose Rodriguez), Wesley Sneijder, Yasin Oztekin, Umut Bulut.

Żółte kartki: Baurżan Dżolczijew (FK Astana) oraz Selcuk Inan, Sinan Gumus (Galatasaray Stambuł).