Premier League: Manchester United liderem! Kiepski dzień Fabiańskiego i Boruca

Manchester United strącił Manchester City z pozycji lidera Premier League. Czerwone Diabły wygrały z Sunderlandem 3:0. Kiepski dzień zaliczyły drużyny Artura Boruca oraz Łukasza Fabiańskiego.

Bartosz Zimkowski

Po porażce Manchesteru City z Tottenhamem Hotspur przed szansą awansu na pierwsze miejsce w tabeli stanął Manchester United. Trzeba było ograć jeden ze słabszych zespołów w lidze - Sunderland.

Od początku spotkania Czerwone Diabły przeważały, ale gola zdobyły dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Memphis Depay wykończył z najbliższej odległości podanie Juana Maty i tym samym uzyskał swojego pierwszego gola w Premier League.

Tuż po zmianie stron przełamał się w końcu Wayne Rooney. Bramkę wypracował mu Anthony Martial i Anglik kolanem skierował futbolówkę do siatki rywali. Po jedenastu spotkaniach posuchy w lidze Rooney znów mógł celebrować zdobycie gola.

Man Utd wygrał na Old Trafford 3:0 (w 90. minucie Mata postawił kropkę nad "i") i awansował na fotel lidera. Na koncie ma 16 punktów.

Popis gry dał Arsenal, który rozprawił się na wyjeździe z groźnym w tym sezonie Leicester City. Zaczęło się jednak źle dla Kanonierów, gdyż to Jamie Vardy dał Lisom prowadzenie. Później istniała już tylko jedna drużyna i był to Arsenal. Po kilku minutach do wyrównania doprowadził Theo Walcott (Olivier Giroud znów był rezerwowym), a później swoje show dał Alexis Sanchez. Chilijczyk ustrzelił hattrick i Arsenal ostatecznie zwyciężył 5:2. Kanonierzy zajmują czwartą pozycję.

Trzy razy piłkę z własnej bramki musiał wyciągać Łukasz Fabiański. Swansea City zawiodła w meczu na St Marys Stadium i Southampton bez problemu wygrało 3:1. Polski golkiper nie ponosi winy za utratę żadnego z goli. Z kolei Artur Boruc nie uchronił Bournemouth od porażki ze Stoke City. The Potters zwyciężyli 2:1, a największym zmartwieniem beniaminka jest kontuzja czołowego strzelca zespołu Calluma Wilsona. Wydaje się, że czeka go bardzo długa przerwa.