Puchar Ligi: Chelsea straciła gola z II-ligowcem

Chelsea nie miała problemów, aby awansować do kolejnej rundy Pucharu Ligi Angielskiej, ale w spotkaniu z II-ligowcem dała wbić sobie bramkę.

Jose Mourinho wystawił rezerwowy skład przeciwko drużynie z League One, ale mimo to w obronie pojawił się chociażby John Terry, który w Premier League stracił miejsce w podstawowym składzie The Blues.

Już w 10. minucie goście objęli prowadzenie, gdy dobrze na piłkę nabiegł Ramires i nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Jeszcze przed przerwą padły dwa gole. Najpierw w sytuacji sam na sam bramkę zdobył Loic Remy, ale kilka minut później The Blues dali się zaskoczyć. Wallsall zdobyło kontaktowego gola i można było spodziewać się emocji.

Chelsea nie dała jednak szans rywalom i w drugiej odsłonie jeszcze dwukrotnie skierowała futbolówkę do siatki. Premierowe trafienie w koszulce londyńczyków zaliczył Brazylijczyk Kenedy, a w samej końcówkę kropkę nad "i" postawił rezerwowy tego dnia Pedro Rodriguez. Chelsea zwyciężyła 4:1.

Trening strzelecki urządzili sobie piłkarze Southampton, którzy rozgromili Milton Keynes Dons aż 6:0. Gole między siebie podzieliło tylko trzech zawodników: Sadio Mane, Jay Rodriguez i Shane Long po dwa razy pokonali bramkarza przeciwnika.

Fatalnie w tym sezonie wiedzie się Newcastle United. Sroki nie dość, że zajmują ostatnie miejsce w Premier League to jeszcze przegrały na St James Park z pierwszoligowym zespołem Sheffield Wednesday. The Owls mogą cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

Wyniki meczów III rundy Pucharu Ligi Angielskiej:

Crystal Palace - Charlton Athletic 4:1 (0:0) 1:0 - Fraizer Campbell 51' 2:0 - Dwight Gayle (k.) 59' 2:1 - Mahamadou-Naby Sarr 65' 3:1 - Dwight Gayle (k.) 74' 4:1 - Dwight Gayle 86'

Czerwona kartka: Alou Diarra /73' - za dwie żółte/ (Charlton).

Milton Keynes Dons - Southampton 0:6 (0:3) 0:1 - Jay Rodriguez 5' 0:2 - Sadio Mane 10' 0:3 - Sadio Mane 25' 0:4 - Jay Rodriguez (k.) 49' 0:5 - Shane Long 68' 0:6 - Shane Long 75'

Newcastle United - Sheffield Wednesday 0:1 (0:0) 0:1 - Lewis McGugan 76'

Norwich City - West Bromwich Albion 3:0 (0:0) 1:0 - Matt Jarvis 62' 2:0 - Kyle Lafferty 85' 3:0 - Sebastien Pocognoli (sam.) 89'

Tottenham Hotspur - Arsenal Londyn 1:2 (0:1) 0:1 - Mathieu Flamini 26' 1:1 - Calum Chambers (sam.) 56' 1:2 - Mathieu Flamini 78'

Walsall FC - Chelsea Londyn 1:4 (1:2) 0:1 - Ramires 10' 0:2 - Loic Remy 41' 1:2 - James O Connor 45' 1:3 - Kennedy 52' 1:4 - Pedro Rodriguez 90'