Puchar Belgii: Popis Filipa Starzyńskiego

W środowym meczu 1/16 finału Pucharu Belgii KSC Lokeren pokonał III-ligowy RES Acrenoise 6:2, a Filip Starzyński był jednym z ojców sukcesu swojej drużyny.

Maciej Kmita

W spotkaniu z III-ligowcem Filip Starzyński wrócił do wyjściowego składu Lokeren po dwóch meczach przerwy. W 30. minucie gry jego dośrodkowanie na gola zamienił Mohammad Ghadir, a 11 minut później Polak sam wpisał na listę strzelców - "Figo" pokonał bramkarza rywali pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Wcześniej natomiast wywalczył rzut karny, który wykorzystał Mijat Marić.

W 80. minucie Starzyński był bliski strzelenia drugiego gola, ale tym razem po jego strzale z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki bramki rywali.

To premierowe trafienie i pierwsza asysta Polaka w barwach Lokeren, z którym związany jest od lipca. Występ przeciwko RES Acrenoise był jego szóstym dla belgijskiego klubu, ale pierwszym w pełnym wymiarze czasowym.

KSC Lokeren - RES Acrenoise 6:2 (4:0)
1:0 - Marić (k.) 14'
2:0 - Ghadir 28'
3:0 - Starzyński 41'
4:0 - Ghadir 43'
4:1 - Sakanoko 52'
5:1 - Abdurahimi 61'
6:1 - Ansah 85'