Liga Europy: Bezproblemowe zwycięstwa Tottenhamu i Schalke, strata punktów AS Monaco

Tottenham Hotspur i Schalke 04 Gelsenkirchen odniosły bezproblemowe zwycięstwa z niżej notowanymi rywalami. Tylko punkt w starciu z Anderlechtem zdobyło AS Monaco.

Łukasz Witczyk
PAP

W meczach rozpoczynających się o godzinie 21:05 mogło wystąpić dwóch polskich piłkarzy. W podstawowym składzie ACF Fiorentina znalazł się Jakub Błaszczykowski, który rozegrał pełne 90 minut, a jego klub przegrał z FC Basel 1:2. Z kolei Mateusz Piątkowski znalazł się w meczowej osiemnastce APOEL-u Nikozja, lecz przegraną swoich kolegów z Schalke 04 Gelsenkirchen (0:3) oglądał z ławki rezerwowych.

Finalista poprzedniej edycji Ligi Europy obecne rozgrywki rozpoczął od remisu. Dnipro Dniepropietrowsk długo przegrywało z Lazio Rzym, lecz już w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Yevhen Seleznyov i dał ukraińskiemu klubowi punkt. Remisem zakończył się również inny mecz tej grupy, w którym AS Saint-Etienne zmierzyło się z Rosenborgiem Trondheim.

Wyjazdowe zwycięstwo nad Sportingiem Lizbona odniósł Lokomotiw Moskwa. Rosjanie zdominowali rywali i wygrali w stolicy Portugalii 3:1. Zwycięstwo nad Skenderbeu Korcze wymęczył Besiktas Stambuł. Jedyną bramkę dla tureckiego klubu zdobył Jose Sosa.

Sensacyjnie rozpoczęło się starcie pomiędzy Tottenhamem Hotspur i Karabachem Agdam. Azerowie w 6. minucie objęli prowadzenie, lecz później to londyńczycy byli dominującą stroną i nie pozostawili złudzeń rywalom. Mecz zakończył się zwycięstwem Kogutów 3:1. W drugim spotkaniu tej grupy RSC Anderlecht zremisował z mającym duże aspiracje AS Monaco 1:1.

Aż dzewięć bramek padło w spotkaniach grupy L. Partizan Belgrad pokonał 3:2 AZ Alkmaar, a dwie bramki padły w końcówce spotkania. Z kolei Athletic Bilbao wygrał 3:1 z FC Augsburg. Bohaterem Basków był Aritz Aduriz, który zdobył dwie bramki i znacznie pomógł swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa.