Chojniczanka - Drutex-Bytovia: Klęska gospodarzy

Nie tak wyobrażali sobie pierwszy mecz przy sztucznym oświetleniu gracze Chojniczanki. Piłkarze z Chojnic zostali rozgromieni na własnym stadionie przez Drutex-Bytovię Bytów.

Michał Piegza

Kibice jeszcze nie zdołali zająć miejsc na stadionie w Chojnicach i napawać się grą w blasku świateł, gdy musieli przełknąć pierwszą gorzką pigułkę. W 4. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Mateusz Klichowicz, który umieścił piłkę niemal w pustej bramce.

Strata gola nie podziałała mobilizująco na gospodarzy. Wciąż więcej z gry mieli goście, którzy co kilka minut stwarzali sobie okazje do podwyższenia prowadzenia. Udało im się to w 26. minucie, gdy ładnym strzałem popisał się Dawid Kort.

Dopiero wówczas piłkarze gospodarzy przyspieszyli grę i w 34. minucie zdobyli kontaktowego gola. Maciej Rogalski dośrodkował, a Tomasz Mikołajczak głową trafił do siatki. Jednak do przerwy goście ponownie prowadzili dwoma bramkami, kiedy Łukasz Wróbel trafił do siatki po wrzutce z rzutu rożnego.

Fani gospodarzy mieli nadzieję, że po zmianie stron Chojniczanka będzie w stanie odrobić straty. I początkowo wiele na to wskazywało. Jednak dwukrotnie Mikołajczakowi brakowało dokładności pod bramką Bytovii.

Gracze z Chojniczanki atakowali i w 70. minucie mogli zdobyć kontaktowego gola, ale Paweł Zawistowski trafił głową w poprzeczkę. Po chwili było już... 1:4. Klichowicz wykorzystał sytuację sam na sam z Damianem Podleśnym. Kilka minut później ten sam zawodnik po raz kolejny trafił do siatki i tym samym mógł cieszyć się z hat-tricka. Dzieła zniszczenia w doliczonym czasie dopełnił Janusz Surdykowski.

Chojniczanka Chojnice - Drutex-Bytovia Bytów 1:6 (1:3)

0:1 - Klichowicz 4'
0:2 - Kort 26'
1:2 - Mikołajczak 34'
1:3 - Wróbel 40'
1:4 - Klichowicz 71'
1:5 - Klichowicz 80
1:6 - Surdykowski 90+2'

Chojniczanka Chojnice: Damian Podleśny - Łukasz Kosakiewicz, Piotr Kieruzel, Radosław Bartoszewicz, Tomasz Lisowski - Maciej Rogalski (80' Wojciech Lisowski), Paweł Zawistowski, Jakub Mrozik (46' Paul Grischok), Andrzej Rybski, Rafał Grzelak - Tomasz Mikołajczak (67' Dragan Jelić).

Drutex-Bytovia Bytów: Gerard Bieszczad - Łukasz Wróbel, Krzysztof Bąk, Radosław Jasiński (72' Maciej Szewczyk) - Wojciech Wilczyński, Mariusz Kryszak (78' Paweł Lisowski), Bartłomiej Poczobut, Dawid Kort (85' Chris Jastrzembski), Adrian Chomiuk - Janusz Surdykowski, Mateusz Klichowicz.